تجهیزات شهربازی سرپوشیده

تجهیزات شهربازی سرپوشیده

انواع تجهیزات شهربازی سرپوشیده

شهربازی‌ها دو مدل باز و سرپوشیده دارد و مجهز به مجموعه‌ای از لوازم تفریح و سرگرمی مانند چرخ و فلک، تاب، کشتی صبا، اتاق وحشت و… برای سرگرم کردن کودکان و بزرگسالان است. در واقع، در شهربازی‌ها امکانات سرگرم‌کننده‌ی‌ بیشتری نسبت به پارک‌های ساده و یا فضاهای سبزِ داخل شهر فراهم است. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های شهربازی‌های سر پوشیده با شهربازی‌های روباز، این است که اغلب در مکان‌های سر پوشیده تعداد زیادی ماشین‌های الکترونیکی و بازی‌های رایانه‌ای وجود دارد. تجهیزات شهربازی توفان هیجانِ ایمن‌تری نسبت به شهربازی‌های روباز دارد. اگر قصد احداث شهربازی و یا سرمایه گذاری در شهربازی را دارید با ما همراه باشید.

دسته‌بندی تجهیزات شهربازی سرپوشیده

تجهیزات شهربازی‌ سرپوشیده از تنوع بالایی برخوردارند. قسمت قابل توجهی از شهربازی‌های سرپوشیده را انواع ماشین‌های الکترونیکی و گیم های سرپوشیده تشکیل داده‌اند که در ابعاد و اشکال هیجان‌ انگیزی طراحی شده‌اند. از مهم‌ترین تجهیزات شهربازی سرپوشیده الکترونیکی می‌توان به دستگاه‌های شبیه‌ساز، تیکتی و دستگاه‌های ویدیویی اشاره کرد. به دلیل این که اکثر شهربازی‌های سر پوشیده در مراکز خرید ساخته شده‌اند، مهندسان در طراحی این نوع فضاها باید به محدودیت ارتفاع و محدودیت وزن وسایل بازی توجه کنند تا از وقوع خطر‌های احتمالی جلوگیری شود. با توجه به این محدودیت‌ها، وسایلی مانند چرخ و فلک، کشتی صبا، تاب و ترن‌های هوایی در ابعاد کوچک، متناسب سنین ۲ تا ۶ سال، برای شهربازی‌های سرپوشیده طراحی و ساخته شده است.

شهربازی سرپوشیده

تجهیزات شهربازی سرپوشیده؛ دستگاه‌های ویدئویی شهربازی

گیم‌های ویدیویی جزو پرطرفدارترین تجهیزات شهربازی سرپوشیده محسوب می‌شود که مشتریان خاص خود را دارد. دستگاه موتور، دستگاه رمبو، دستگاه اتوران و یک سری دستگاه‌های دیگر که بسیار پرفروش هستند نمونه‌هایی از آن‌ها هستند. جریان بازی در این ماشین‌ها به این صورت است که بازی‌کنان پشت کنسول قرار می‌گیرند و (با دسته و یا بدون دسته) بازی را هدایت می‌کنند. همچنین، ممکن است گیم‌های ویدیویی به یک سری از کنترلر‌ها مجهز باشد تا بازیکن بتواند کنترل بازی را در اختیار بگیرد.

همان‌طور که می‌دانید سطح این بازی‌ها به عملکرد و توانایی هر فرد بستگی دارد. به بیان دیگر، افراد هر چقدر مهارت داشته باشند زمان بیشتری را در بازی سپری خواهند کرد. یعنی وقتی شما یک فرآیند 1 دقیقه‌ای دارید، باید تلاش کنید که به مرحله بعدی برسید. اگر زمان شما به اتمام برسد و به مرحله‌ی بعدی نروید در همان مرحله‌ی قبلی گرفتار خواهید شد. در واقع، جایزه کسی که خوب بازی کند، رفتن به مرحله‌ی بعدی است.

هزینه‌ی گیم های ویدیویی به عنوان تجهیزات شهربازی سرپوشیده به مهارت افراد بستگی دارد. در صورتی که افراد مهارت کمی داشته باشند باید هزینه بیشتری پرداخت کنند و اگر مهارت و سرعت عمل بالایی داشته باشند، بازی بیشتری را دریافت کرده و هزینه کمتری پرداخت خواهند کرد. گیم های ویدیویی با تصویر بزرگ و وضوح بیشتر، برای مخاطبان جذاب‌تر هستند.

تجهیزات شهربازی سرپوشیده؛ دستگاه‌های تیکتی(بلیتی) شهربازی

در دنیای امروز، دستگاه‌های تیکتی جایگاه ویژه‌ای بین تجهیزات شهربازی سرپوشیده به دست آورده‌اند، به طوری‌که تصور یک شهربازی سرپوشیده بدون این تجهیزات غیر ممکن است. این دستگاه‌ها به بازیکنان تیکت می‌دهند و افراد با مراجعه به باجه، جوایزشان را دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال، گیم Yahtzee یکی از این دستگاه‌هاست که ترکیبی از بازی‌های ویدیویی و شانسی را دارد. در این بازی‌ها هماهنگی عکس العمل دست و مغز بازیکنان سنجیده می‌شود. به بیان دیگر، در این بازی هر چه  تعداد امتیازی که کسب می‌کنید بیشتر باشد، تیکت بیشتری دریافت خواهید کرد.

این سبک دستگاه‌ها به دلیل وجود سیستم پاداش، افراد بیشتری را جذب می‌کنند. نوع دیگری از دستگاه‌های شهربازی هم در همین سبک وجود دارد که به دستگاه‌های «جایزه بگیر» معروف هستند. در واقع، افراد با توجه به توانایی و سرعت العمل‌شان می‌توانند از ماشین‌ها جایزه دریافت کنند. با حرکت دادن اهرم و یا چنگک دستگاه، بازیکنان جوایز مورد نظرشان را انتخاب کرده و با مراجعه به باجه جایزه آن را دریافت می‌کنند.‌‌ این تجهیزات شهربازی سرپوشیده، مانیتور‌های بزرگ و نورپردازی هیجان انگیزی دارند که افراد حاضر در سالن را به خود جذب می‌کنند.

دستگاه‌های شهربازی سرپوشیده

دستگاه‌های رومیزی و ورزشی یکی دیگر از تجهیزات شهربازی سرپوشیده

از دیگر تجهیزات شهربازی سرپوشیده می‌توان به دستگاه‌های رومیزی اشاره کرد که جزو تجهیزات ورزشی شهربازی محسوب می‌شوند. به این دلیل نام آن‌ها بازی‌ رومیزی است که معمولا بازی روی سطح میز انجام می‌شود. بازی‌هایی مانند بیلیارد و ایرهاکی جزو این دسته هستند. یکی از بازی‌های رومیزی دیگر، فوتبال دستی است که محبوبیت ویژه‌ای در بین طرفداران خود دارد. مدل‌های حرفه‌ای فوتبال دستی، صفحه‌های نمایشی گل شمار هم دارند؛ در حالی‌که، در مدل‌های ساده از مهره‌های شمارنده استفاده می‌شود.

گروه دیگری از بازی‌های رومیزی، بازی‌های فیلیپر و یا ساچمه‌ای هستند. این بازی توسط یک اهرم پرتابی انجام می‌شود. بازیکنان با کمک دو بازو نباید به ساچمه‌ها اجازه ورود به دروازه را بدهند. در صورت ورود توپ‌ها به دروازه، از بازی خارج می‌شوند و از تعداد توپ‌های زمین بازی کاسته می‌شود. در زیر حفره‌ها، فنرهایی قرار داد که توسط سنسور، توپ را مجدداً پرتاب می‌کنند. در این بازی، تمرکز و هوش اهمیت بیشتری دارد.

دستگاه‌های شهربازی سرپوشیده

مدرن ترین تجهیزات شهربازی سرپوشیده؛ تجهیزات شهربازی واقعیت مجازی یا VR

مدرن‌ترین و پرطرفدارترین دستگاه‌های شهربازی سرپوشیده، امروزه دستگاه‌های واقعیت مجازی یا VR هستند. این تکنولوژی تجربیات بی‌نظیری را برای کاربر  رقم می‌زنند. کاربر می‌تواند تنها با یک عینک واقعیت مجازی هیجاناتی را تجربه کند که خارج از دنیای مجازی بسیار پرهزینه و خطرناک هستند. بنابراین این دستگاه‌های شهربازی VR نه تنها به عنوان به‌روزترین تجهیزات معرفی می‌شوند، که ایمن‌ترین هم هستند. برای آشنایی با تجهیزات شهربازی سرپوشیده VR این لینک را مشاهده کنید.

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *