سرمایه گذاری در شهربازی

سرمایه گذاری در شهربازی

انتخاب سرمایه گذار برای احداث شهربازی

سرمایه‌گذاری در شهربازی و انتخاب سرمایه‌گذارِ مناسب، یکی از چالش‌های اساسی‌ای است که برای احداث شهربازی با آن روبرو هستید. شهربازی‌ها ساز و کار متفاوتی از بیزینس‌های دیگر دارند. می‌توان گفت همان‌قدر که متفاوت هستند، سودآورند. شما به عنوان فردی که تصمیم به احداث شهربازی دارد، در ابتدا باید تکلیف‌تان را با مقدمات و کلیات کار روشن کنید، سپس سراغ انتخاب سرمایه‌گذار بروید. در این مطلب به فوت و فن انتخاب سرمایه گذاری در شهربازی و انتخاب سرمایه گذار در زمینه‌ی شهربازی می‌پردازیم.

یکی از عوامل مهم در سرمایه گذاری موفق در شهربازی ها خرید وسایل شهربازی گروه صنعتی توفان است. گروه صنعتی توفان تولید کننده وسایل شهربازی پرسود و متفاوتی است که در مدت زمان کوتاهی سبب بازگشت سرمایه شما می‌شود.

قانع کردن سرمایه گذار

خودتان را جای سرمایه‌گذار بگذارید؛ چرا باید با پیشنهاد شما موافقت کند؟ وقتی این پرسش را برای خودتان مطرح کردید، سعی کنید دلایل روشن و قانع کننده را پیدا کنید. آگاهی از صنعت تفریح و سرگرمی و اشراف شما به بازار آن، اعتماد سرمایه گذار را برای احداث شهربازی جلب می‌کند و برعکس آن هم صادق است؛ اگر شما از ساز و کار شهربازی ها بی‌خبر باشید، سرمایه‌گذار به شما اعتماد نخواهد کرد. توجه داشته باشید که موفقیت شما در یک مقوله، به معنای موفقیت‌تان در تمام زمینه‌ها نیست؛ بنابراین لازم است تمام داده‌های موجود در این زمینه را آنالیز کنید و آگاه بودن خود را درباره‌ی احداث شهربازی به سرمایه‌گذار اثبات کنید.

نوشتن Business plan

همان‌طور که گفتیم شما باید نظر سرمایه‌گذار را جلب کنید. از قدرت کلام و توانایی قانع کردن شفاهی که بگذریم، بهترین و حرفه‌ای‌ترین راهِ جلب نظر سرمایه‌گذار، ارائه‌ی طرح بیزینسی است. در این روش شما تمام داده‌های موجود در این زمینه را بررسی کرده‌اید و به مسیر پیشِ رو و چشم‌اندازتان ازِ احداث شهربازی رسیده‌اید. در دیدار با سرمایه‌گذار این برنامه را به او ارائه دهید. چنین کاری به او ثابت می‌کند که شما امورات‌تان را بر اساس برنامه پیش می‌برید؛ بنابراین اعتماد او برای سرمایه گذاری در شهربازی جلب می‌شود.

سرمایه گذاران شهربازی

چگونه Business plan شهربازی را آماده کنیم؟

ارائه‌ی ماکت شهربازی

در ارائه‌ی ماکت شهربازی چند موضوع روشن می‌شود:

نوع شهربازی

اولین چیزی که باید تکلیف‌ آن را مشخص کنید، نوع شهربازی است. می‌دانیم که شهربازی‌ها انواع دارند و استقبالی که از هر کدامِ آن‌ها می‌شود، وابسته به منطقه‌ی جغرافیایی‌ای است که شهربازی در آن راه‌اندازی می‌شود. مثلاً پیش‌بینی‌ای که شما از مشتریان شهربازی نمایشی، شهربازی ماجراجویانه، شهربازی علمی و… می‌توانید به دست بیاورید، با یکدیگر متفاوت است. اولین چیزی که در ساخت ماکت شهربازی تکلیف آن روشن می‌شود، نوع شهربازی است. همچنین شهربازی های روباز و شهربازی های سرپوشیده ، بازار کاملاً متفاوتی از یکدیگر دارند. بنابراین میزان سوددهی سرمایه گذاری در شهربازی وابسته به نوع آن است.

تجهیزات شهربازی

بعد از آن که نوع شهربازی مشخص شد، شما باید لیست وسایل شهربازی را تنظیم کنید. برای این کار نیازمند آن هستید که انواع تجهیزات شهربازی، شرکت‌های تجهیز کننده‌ی شهربازی، سازنده‌ های وسایل شهربازی و… را بشناسید. آن‌ها لیست وسایل شهربازی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید متناسب با نوع شهربازی وسایل آن را انتخاب کنید. ممکن است اطلاعات شما در زمینه‌ی وسایل شهربازی و تجهیز کننده‌ های شهربازی به روز نباشد. مشاوره برای احداث شهربازی، حتماً برای شما راهگشا خواهد بود.

سرمایه گذاری در شهربازی
آنالیز بازار و ارائه‌ی پیشنهادات مستند بر اساس تحلیل رقبا

شناخت شما از بازارِ شهربازی‌ ها به واسطه‌ی تحلیل رقبایتان به دست می‌آید. شما نیازمند آن هستید که بازار شهربازی‌ها را آنالیز کنید تا بتوانید پیشنهادات مستندی به سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در شهربازی ارائه دهید. شهربازی های سرپوشیده و شهربازی های روباز را در جغرافیای مورد نظر بررسی کنید و میانگین مشتری‌های آن را به دست بیاورید. یک نکته‌ی مهم: شاید شما قصد نوآوری دارید و در منطقه‌ی مورد نظرتان مکانی شبیه به شهربازی مورد نظر شما وجود نداشته باشد؛ در این صورت شما شیوه‌ی دیگری برای آنالیز بازار باید در نظر بگیرید. شما قصد دارید خلأ شهربازی را در یک منطقه پر کنید؛ پس به عنوان پیشتاز در زمینه‌ی احداث شهربازی ، رقبای کم‌تری دارید و بر اساس میزان سوددهی سرمایه‌تان، باید به فکر تجهیز شهربازی باشید.

سخن پایانی

نتیجه‌گیری کلی درباره‌ی سرمایه گذاری در شهربازی ، ممکن نیست. زیرا برای نتیجه‌گیری نیازمند جزئیات هستیم. مشاوره با متخصصان حوزه‌ی تفریح و سرگرمی یک ضرورت است. مشاورانی که نیاز روز بازار را بشناسند و بتوانند چشم‌اندازِ بیزینس‌تان را برای شما روشن کنند. گروه صنعتی توفان، به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان و تجهیز کننده ی شهربازی، با گرد آوردن متخصصان مجرب از حیطه‌های مختلف صنعتی و بازرگانی، آماده‌ی ارائه‌ی مشاوره به شما جهت سرمایه گذاری در شهربازی است.

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *