فروش ویژه

جهت اطلاع از شرایط فروش محصولات با ما تماس بگیرید

اخذ مجوز شهربازی چه مراحلی دارد؟

اخذ مجوز شهربازی

اخذ مجوز احداث شهربازی

شهربازی محیطی است که در آن وسایل و تجهیزات مختلفی برای سرگرم کردن و نشاط مردم در گروه‌های سنی مختلف، قرار گرفته است. احداث شهربازی علاوه بر این که سرمایه‌گذاری بسیار پر سودی تلقی می‌شود، می‌تواند به عنوان اهرمی برای جذب گردشگر و مسافر عمل کند‌. در اکثر کشورهای پرگردشگر از این طریق سعی می‌کنند تا توجه مسافران را برای سفر جلب کنند. اگر تصمیم به احداث شهربازی دارید، باید بدانید که این کار نیاز به اخذ مجوز احداث شهربازی و طی مراحلی دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم. در شهربازی‌های روباز از دستگاه‌های مکانیکی بیشتری استفاده می‌شود و به همین دلیل نیاز است تا تدابیر امنیتی بیشتری برای آن‌ها لحاظ شود. ایمنی در این دو نوع شهربازی معیارهای متفاوتی دارد. در حقیقت مراحل اخذ مجوز احداث شهربازی برای شهربازی روباز بیشتر و سخت‌تر است.  اگر قصد احداث شهربازی و خرید وسایل شهربازی سرپوشیده یا روباز را دارید گروه صنعتی توفان سازنده تجهیزات شهربازی مدرن با تکنولوژی روز دنیا است. 

معیارهای مهم برای کسب مجوز شهربازی

۱. مکان مناسب برای احداث شهربازی

در اولین قدم برای اخذ مجوز احداث شهربازی باید مکان مناسبی برای احداث شهربازی انتخاب شود. این موضوع یکی از مهم‌ترین مراحل احداث شهربازی است و نقش مستقیمی هم در میزان درآمد افراد سرمایه‌گذار در شهربازی و هم اخذ مجوز دارد. به طور کلی همان طور که در بخش قبلی اشاره شد برای احداث شهربازی روباز سخت‌گیری‌های بیشتری اعمال می‌شود. زمینی که برای این کار انتخاب می‌شود باید ویژگی‌های مختلفی را دارا باشد. مکان احداث شهربازی و همچنین متراژ آن از عواملی هستند که در هنگام اخذ مجوز به آن‌ها توجه می‌شود. هر چه مساحت بیشتر و مکان از لحاظ جغرافیایی بهتر باشد، طرح‌های جذاب‌تری هم می‌توان برای آن پیشنهاد داد و همچنین احتمال دریافت مجوز هم بالاتر می‌رود. 

۲. تأمین امنیت شهربازی

در گام بعدی نیاز است تا تدابیر امنیتی کافی برای محیط شهربازی اندیشیده شود. یکی از مراکزی که اجازه آن برای اخذ مجوز احداث شهربازی ضروری است، اداره پیشگیری آتش نشانی است. اطمینان از سلامت و کیفیت تجهیزات و انجام کانال‌کشی، از مواردی است که باید برای دریافت مجوز احداث شهربازی باید صورت بگیرد.‌

با توجه به این که در شهربازی‌ها تعداد مراجعه کنندگان عموما بالاست، نقص و اختلال در هر یک از دستگاه‌ها می‌تواند به حوادث ناگواری بیانجامد و از این رو در هنگام اخذ مجوز احداث شهربازی، امنیت آن توسط بخش‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۳. کد بهره‌برداری

پس از انجام مراحل گفته شده می‌توان با در اختیار داشتن مجوز آتش نشانی و دیگر مراکز و همچنین با داشتن مدارک حقیقی و حقوقی مالکیت برای اخذ مجوز احداث اقدام کرد. بایستی در طی نامه‌ای از سازمان در خصوص کد بهره‌برداری درخواست کنید. در پایان احداث شهربازی باز هم بازرسی‌هایی برای اطمینان از موارد گفته شده انجام می‌شود که در صورت کامل بودن، فرآیند احداث تمام می‌شود و از آن پس شهربازی می‌تواند کار خود را آغاز کند.

شرایط برای احداث شهربازی‌های سرپوشیده متفاوت است. همان‌طور که اشاره شد، مراحل و سخت‌گیری‌های بسیار کمتری دارد.

اخذ مجوز احداث شهربازی

هزینه‌ی اخذ مجوز شهربازی

یکی از اصلی‌ترین پرسش‌های مطرح شده برای احداث شهربازی، هزینه‌ی تمام شده اخذ مجوز احداث شهربازی است. برای پاسخ به این پرسش نمی‌توان عدد خاصی را بیان کرد چرا که این موضوع به عوامل متعددی بستگی دارد. برای این که بتوانید آگاهی بهتری از فرآیندها و همچنین هزینه مراحل مختلف داشته باشید، می‌توانید با تولید کنندگان تجهیزات شهربازی، مشورت داشته باشید. در این صورت می‌توانید با آگاهی و اطمینان بیشتری نسبت به احداث شهربازی اقدام کرده و حتی در زمان احداث شهربازی هم صرفه‌جویی کنید.

قوانین استانداردسازی تجهیزات شهربازی

به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه حوادث ناگوار در سال‌های گذشته، قوانین سفت و سختی برای نصب وسایل شهربازی تدوین شده است‌‌. برای راه‌اندازی و نصب این تجهیزات و همچنین اخذ مجوز احداث شهربازی، رعایت تمامی موارد ضروری است. در غیر این صورت پلمپ شهربازی و باطل شدن مجوز آن، محتمل است.

سخت‌گیری در ایجاد کانال‌کشی‌ها، داشتن مجوز استاندارد، کیفیت بالای تجهیزات، فضای مناسب و… باعث شده تا سطح ایمنی شهربازی‌ها افزایش قابل قبولی داشته باشد و نگرانی‌ها از بابت بروز حوادث کاهش یابد.

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *