اسم دستگاه های شهربازی روباز

اسم دستگاه های شهربازی

اسم دستگاه های مهیج شهربازی روباز

دانستن اسم دستگاه های شهربازی می‌تواند به ما در انتخاب وسایل بازی کمک کند. دستگاه‌های شهربازی معمولا دارای تنوع بسیار زیادی هستند. بعضی از آن‌ها هیجان بیشتری دارند و بعضی دیگر تجربه‌ی جالبی برای ما رقم می‌زنند. شهربازی‌ها متشکل از وسایل شهربازی مکانیکی و وسایل بازی برقی هستند. شهربازی‌ یکی از مکان‌های مهیجی است که کوچک و بزرگ، به آن علاقه دارند و می‌توانند اوقات هیجان‌انگیزی را در آن بگذرانند. در این مقاله با ذکر اسم دستگاه های شهربازی، شما را با انواع آن آشنا می‌کنیم. برای خواندن این موضوع جذاب با ما همراه باشید.

۱. ترن هوایی

این دستگاه به عنوان یکی از مهیج‌ترین وسایل شهربازی، مخصوص افراد بزرگسال است. به طور کلی می‌توان گفت که مهم‌ترین بخش یک شهربازی جذاب، رولر کاستر یا همان ترن هوایی آن است. ترن‌های هوایی معمولا در ابعاد و طرح‌های متنوعی ساخته می‌شوند که هر کدام به نسبت پیچ و خم‌های ریل و سرعت ترن، مهیج و جذاب هستند. «تامپسون» یکی از طراحان اولیه ترن هوایی در دنیاست که در سال 1885 این دستگاه را طراحی کرد. جالب است که بدانید، ترن‌های هوایی ابتدا از جنس چوب بودند ولی به دلیل آتش‌سوزی‌هایی که اتفاق ‌افتاد، جنس‌شان به آهن تغییر کرد. اما آیا این پایان حوادث تلخ ترن‌های هوایی بود؟ نسل جدید هیجان چه پیشنهادی برای شهربازی‌ها دارد؟ در پایان این مقاله پیشنهاد جدید و ایمنی برای شما داریم!

اسم دستگاه های شهربازی

۲. تاب زنجیره‌ای

برخی از اسم دستگاه های شهربازی به راحتی بیان کننده‌ی نوع عملکرد دستگاه بازی هستند. به طور مثال تاب زنجیره‌ای یکی از تجهیزات ثابت در شهربازی‌ها محسوب می‌شود که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. ابعاد تاب‌های زنجیره‌ای هم مانند چرخ و فلک‌ها متفاوت است. طبیعی است که ابعاد بزرگ‌تر هیجان بیشتری را ایجاد می‌کند. این تاب به صورت گردان عمل می‌کند و با زنجیرهای بلندی که دارد باعث می‌شود افراد در هوا بچرخند.

۳. چرخ و فلک

در بالای لیست اسم دستگاه های شهربازی چرخ و فلک جا دارد. این وسیله در بین همه‌ی سنین، محبوبیت ویژه‌ای دارد. چرخ و فلک برای اولین بار توسط جورج واشنگتن در سال 1893 طراحی شد که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت. چرخ و فلک‌ها با حرکت آرامی که دارند می‌توانند شما را تا ارتفاع معینی بالا ببرند. این وسیله بازی یکی از قدیمی‌ترین دستگاه‌های شهربازی در دنیاست. زمانی که چرخ و فلک وارد کشورمان شد بلافاصله جزو اصلی‌ترین‌های دستگاه های شهربازی قرار گرفت. فان فارها در ابعاد و طرح‌های متنوع و جذابی در دنیا ساخته شده‌اند که دو نمونه‌ی مهیج آن در شهربازی لندن و شهربازی ملت مشهد است.

چرخ و فلک‌ها معمولا در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند. ابعاد کوچک آن را با نام آفتاب مهتاب می‌شناسیم. ابعاد آفتاب مهتاب‌ها از 12 تا 30 متر است. چرخ و فلک‌های بزرگ تا ۸۰ متر هم می‌رسند.

دستگاه شهربازی

۳. رنجر

این دستگاه یکی دیگر از تجهیزات شهربازی است. می‌توان گفت رنجر جزء دستگاه‌های جدید و مدرن شهربازی است. رنجر هیجان بسیار بالایی ایجاد می‌کند و در کشورهای مختلف در ابعاد گوناگون ساخته می‌شود.

۴. ترن یو / ترن U

«ترن یو» یکی دیگر از تجهیزات جدید شهربازی‌ها است که طرفداران زیادی دارد. این ترن به شکل U انگلیسی است، به همین دلیل به آن ترن یو گفته می‌شود. این ترن برقی دارای راندمان بسیار بالایی است و می‌تواند در یک ساعت 200 نفر را سوار کند.

۵. موتور برقی

یادگیری اسم دستگاه های شهربازی می‌تواند انتخاب شما را  چه به عنوان خریدار تجهیزات شهربازی و چه به عنوان گردشگر، راحت‌تر کند. اگر قصد دارید فرزندتان را به شهربازی ببرید، پیشنهاد ما موتورهای برقی است. این موتورها از طریق یک دارای جریان برق هستند و کودک با فشار روی پدال می‌تواند آن را به حرکت دربیاورد.

۶. سفینه فضایی

سفینه فضایی هم در لیست اسم وسیله‌های شهربازی قرار دارد. سفینه‌ی فضایی یک دستگاه بازی برقی است که هم برای کودکان و هم در ابعاد بزرگ‌تر برای بزرگسالان وجود دارد. این وسیله بازی برای کودکان با ابعاد مناسبی ساخته شده و نحوه‌ی حرکت آن بالا و پایین رفتن است.

۷. تاب اسکای / تاب Sky

این تاب مانند تاب زنجیره‌ای عمل می‌کند با این تفاوت که علاوه بر چرخیدن، به سمت بالا و پایین هم حرکت می‌کند. نوع حرکت تاب اسکای بسیار مهیج است و به همین دلیل مورد استقبال قرار می‌گیرد. تاب اسکای‌ها هم در لیست اسم دستگاه های شهربازی اکثر شهرها وجود دارد.

اسم دستگاه های شهربازی

۸. ستاره آتشین

این دستگاه دارای 24 عدد صندلی است و از مهیج‌ترین و جذاب‌ترین وسیله‌های شهربازی محسوب می‌شود. این دستگاه به شکل گرداننده عمل می‌کند و  چرخش 360 درجه‌ای دارد.

۹. قطار خانواده

قطار خانواده شامل تعدادی واگن است که معمولاً ریل‌های آن دورتادور محوطه شهربازی قرار دارد. در این قطار، همراه با خانواده می‌توانید محوطه‌ی پارک را به طور کامل دور بزنید و از گردش و تماشا لذت ببرید!

اسم دستگاه های شهربازی مدرن

شهربازی‌ها یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های سرگرم‌کننده برای اوقات فراغت هستند که هم بزرگسالان و هم کودکان بسیار به آن علاقه‌مندند. دانستن اسم دستگاه های شهربازی می‌تواند شما را در خرید تجهیزات برای احداث شهربازی و یا تهیه‌ی بلیط‎ برای تفریح آماده کند.

دستگاه های شهربازی‌ای که تا این‌جا نام برده شد، دستگاه‌های رایج و عموماً قدیمی شهربازی هستند. گروه صنعتی توفان سازنده‌ی تجهیزات مدرن شهربازی است که برای آشنایی با این وسایل می‌توانید لینک انواع وسایل شهربازی توفان را مطالعه کنید. تجهیزات شهربازی توفان عموماً شبیه‌سازهای مجهز به تکنولوژی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هستند. شبیه‌سازها ایمنی بالایی دارند و در عین حال حداکثر هیجان را برای کاربران ایجاد می‌کنند!

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

مطالب مرتبط