فروش ویژه

جهت اطلاع از شرایط فروش محصولات با ما تماس بگیرید

اسم وسایل شهربازی و دستگاه های شهربازی

وسایل و تجهیزات شهربازی

جدیدترین وسایل شهربازی و دستگاه ها که شهربازی شما را متمایز می‌کند!

 وسایل شهربازی در صورتی که به درستی انتخاب و خریداری شوند، خیلی زود موجب رونق اقتصادی مجموعه‌ها و شهربازی‌ها می‌شوند. اگر  به دنبال احداث شهربازی،‌ سرمایه گذاری در شهربازی و خرید تجهیزات شهربازی هستید باید بدانید که امروزه شهربازی‌های موفق و مدرن به چه سمتی رفته‌اند. 

وسایل شهربازی توفان برای شهربازی‌های سرپوشیده، تجهیز فضای داخلی اماکن تفریحی مانند پاساژها، مجتمع‌ها، هتل‌ها و… طراحی شده‌اند. با این حال به دلیل استقبال شهربازی‌های روباز از وسایل شهربازی توفان، اتاقک‌های سرپوشیده‌ای طراحی کرده‌ایم که می‌توانید آن را در شهربازی‌های روباز قرار دهید.

اگر می‌خواهید با مدرن‌ترین تجهیزات شهربازی، ظاهری متفاوت به مجموعه‌ی خود بدهید و افراد بیشتری را به مجموعه‌ی تفریحی‌تان جذب کنید، ما شبیه سازهای واقعیت مجازی توفان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شبیه سازهای واقعیت مجازی توفان بر اساس به روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا و مطابق با سلیقه‌ی روز مشتریان، طراحی شده‌اند.

 

 

اسم وسایل شهربازی و دستگاه های شهربازی توفان

۱. شبیه ساز ترن هوایی، مهیج ترین دستگاه شهربازی های مدرن

یکی از محبوب ترین وسایل شهربازی و پرهیجان ترین وسایل شهربازی، شبیه ساز ترن هوایی است. شبیه ساز ترن هوایی توفان را امروزه می‌توانید در شهربازی‌های سراسر ایران به عنوان یک از پربازدیدترین و پول‌سازترین دستگاه‌های شهربازی ببینید.

شبیه ساز ترن هوایی با وجود امنیتی که دارد برای همه‌ی سنین مناسب است؛ بنابراین افراد بیشتری می‌توانند از این تجهیز استفاده کنند. ما بر این تلاشیم که در یک گردش خانوادگی، همه‌ی افراد در همه‌ی سنین بتوانند از دستگاه های شهربازی لذت ببرند، نه فقط نوجوانان و جوان‌ترها! شبیه ساز ترن هوایی با وجود امنیت بالا و خطرپذیری پایین، با استقبال بیشتری از سوی مشتریان مواجه شده است.

ترن هوایی در سراسر دنیا یکی از پربازدیدترین تجهیزات شهربازی است اما به دلایل گوناگونی مانند پرخطر بودن آن، مساحت زیادی که اشغال می‌کند، فرسودگی در برابر باد و باران و… برای مجموعه‌داران انتخاب به‌صرفه‌ای نیست. شبیه ساز ترن هوایی توفان جایگزین بسیار به‌صرفه‌ای برای ترن هوایی واقعی است. میزان سوددهی دستگاه هم مجموعه‌داران را به استفاده از آن ترغیب می‌کند.

مزایای شبیه ساز ترن هوایی توفان برای شهربازی‌ها و مجموعه‌های تفریحی سرپوشیده چه بوده است؟

 •  امنیت بالا.
 • ایجاد هیجان، شادی، خنده و سروصدا در محیط شهربازی‌ها.
 • تایم کوتاه بازی در مقابل مبلغ بلیط قابل توجه.
 • تنوع حرکتی دستگاه. دستگاه ترن هوایی توفان در دو محور افقی و عمودی قابلیت چرخش کامل دارد و از همین جهت برای کاربران بسیار جذاب و مهیج است.
 • مدرن بودن دستگاه. دستگاه شبیه ساز ترن هوایی جزو جدیدترین دستگاه‌های شهربازی است و می‌تواند به مجموعه‌ی شما ظاهری متفاوت و مدرن بدهد.
 • شبیه ساز ترن هوایی مساحت کمی را اشغال می‌کند (اما افراد زیادی دور آن برای تماشا جمع خواهند شد!!).

۲. شبیه ساز رانندگی؛ مینی فان

مینی فان یک دستگاه بسیار جمع و جور و مهیج است. همیشه یکی از جذاب‌ترین بازی‌ها برای دوستداران هیجان، ماشین‌سواری با سرعت در جاده‌های خطرناک و پرواز در میان ابرها بوده است! دستگاه مینی فان با استفاده از تکنولوژی جذاب واقعیت مجازی یا همان VR می‌تواند افراد زیادی را به شوق یک تجربه‌ی هیجان‌انگیز به مجموعه‌ی شما بکشاند! موشن فان به دلیل این که مساحت کمی را اشغال می‌کند می‌تواند هم در شهربازی‌ها قرار بگیرد و هم در اماکن تفریحی سرپوشیده مانند پاساژها، لابی سینماها، هتل‌ها و…

مزایای دستگاه مینی فان برای شهربازی یا مجموعه‌ی تفریحی شما چیست؟

 • جزو جدیدترین دستگاه‌های شهربازی و بازی است که کاربران مشابه آن را در جاهای دیگر نخواهند دید.
 • مجهز به تکنولوژی واقعیت مجازی است. یعنی همزمان که کاربر فیلم بازی را به وسیله‌ی عینک مشاهده می‌کند، دستگاه حرکت‌های هماهنگی با فیلم دارد.
 • پرطرفدارترین بازی‌ها را مانند ماشین‌سواری و پرواز در حافظه‌ی خود دارد. بنابراین افراد زیادی به استفاده از آن ترغیب می‌شوند.
 • مساحت کمی را اشغال می‌کند. خطرپذیری آن صفر است.
 • به نسبت دستگاه‌های مدرن دیگر، کمتر با خرابی مواجه می‌شود.
 • یک دستگاهِ اعتیادآور است! افرادی که یک بار با این دستگاه بازی کنند، بارها و بارها به شهربازی یا مجموعه‌ی تفریحی شما، برخواهند گشت!
دستگاه واقعیت مجازی

۳. شبیه ساز حرکت؛ ژیروفان

شبیه ساز حرکتی ژیروفان یکی از جدیدترین وسایل شهربازی ورزشی است که می‌تواند ظاهر جذاب و متفاوتی به شهربازی ها و باشگاه ها بدهد. دستگاه ژیروفان یک دستگاه حرکتی است که به میزان قابل توجهی کالری‌سوزی می‌کند. این دستگاه برای افرادی که می‌خواهند یک دستگاه چالشی را تجربه کنند، بسیار جالب خواهد بود.

 

مجموعه‌هایی که دستگاه شهربازی ژیروفان را خریداری کرده‌اند اعلام کرده‌اند که از طریق این وسیله شهربازی گردش مالی قابل توجهی به دست آورده‌اند.

 

مزایای دستگاه ژیروفان برای شهربازی‌ها و مجموعه‌های تفریحی سرپوشیده چه بوده است؟

 

 • بازی‌های مرحله‌ای دارد. بنابراین افراد تمایل پیدا می‌کنند چندین دور از این دستگاه استفاده کنند.
 • مساحت کمی را اشغال می‌کند.
 • کم‌تر با خرابی مواجه می‌شود.
 • از جهت درگیر کردنِ توانایی جسمانی برای کاربران جذابیت مضاعفی دارد.
دستگاه شهربازی

۴. شبیه ساز صخره نوردی؛ راک فان


شبیه ساز صخره نوردی راک فان یک وسیله شهربازی ورزشی محسوب می‌شود. راک فان با اشغال کردن فضای کمتر انتخاب مناسبی برای شهربازی ها و باشگاه ها است.  این وسیله با  قابلیت تنظیم شیب یک شبیه ساز صخره نوردی عالی است. با تنظیم شیب میزان سختی افزایش میابد. درگیری عضلات تمام بدن و هماهنگی عصب و عضله این وسیله را برای تمام سنین مناسب کرده است. 

 

 

دستگاه شهربازی

اسم وسایل شهربازی و دستگاه های شهربازی روباز

۱. چرخ و فلک، قدیمی‌ترین دستگاه شهربازی روباز

در بالای لیست اسم دستگاه های شهربازی روباز چرخ و فلک جا دارد. این وسیله شهربازی روباز در بین همه‌ی سنین، محبوبیت ویژه‌ای دارد. چرخ و فلک برای اولین بار توسط جورج واشنگتن در سال ۱۸۹۳ طراحی شد که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت. چرخ و فلک‌ها با حرکت آرامی که دارند می‌توانند شما را تا ارتفاع معینی بالا ببرند. این وسیله بازی یکی از قدیمی‌ترین دستگاه‌های شهربازی روباز در دنیاست. زمانی که چرخ و فلک وارد کشورمان شد بلافاصله جزو اصلی‌ترین‌های دستگاه های شهربازی روباز قرار گرفت. فان فارها در ابعاد و طرح‌های متنوع و جذابی در دنیا ساخته شده‌اند که دو نمونه‌ی مهیج آن در شهربازی لندن و شهربازی ملت مشهد است.

طراحی شهربازی روباز نیازمند دقت و استفاده از دانش طراحان و تاسیس کنندگان شهربازی ها است. چرخ و فلک‌ها معمولا در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند. ابعاد کوچک آن را با نام آفتاب مهتاب می‌شناسیم. ابعاد آفتاب مهتاب‌ها از ۱۲ تا ۳۰ متر است. چرخ و فلک‌های بزرگ تا ۸۰ متر هم می‌رسند.

۲. تاب زنجیره‌ای

برخی از اسم دستگاه های شهربازی روباز به راحتی بیان کننده‌ی نوع عملکرد دستگاه بازی هستند. به طور مثال تاب زنجیره‌ای یکی از تجهیزات ثابت در شهربازی‌های روباز محسوب می‌شود که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. ابعاد تاب‌های زنجیره‌ای هم مانند چرخ و فلک‌ها متفاوت است. طبیعی است که ابعاد بزرگ‌تر هیجان بیشتری را ایجاد می‌کند. این تاب به صورت گردان عمل می‌کند و با زنجیرهای بلندی که دارد باعث می‌شود افراد در هوا بچرخند.

 

۳. رنجر

این دستگاه یکی دیگر از تجهیزات شهربازی روباز است. می‌توان گفت رنجر جزء دستگاه‌های جدید و مدرن شهربازی است. رنجر هیجان بسیار بالایی ایجاد می‌کند و در کشورهای مختلف در ابعاد گوناگون ساخته می‌شود.

۴. ترن یو / ترن U

«ترن یو» یکی دیگر از تجهیزات جدید شهربازی‌ روباز است که طرفداران زیادی دارد. این ترن به شکل U انگلیسی است، به همین دلیل به آن ترن یو گفته می‌شود. این ترن برقی دارای راندمان بسیار بالایی است و می‌تواند در یک ساعت ۲۰۰ نفر را سوار کند.

۵. موتور برقی

یادگیری اسم دستگاه های شهربازی روباز می‌تواند انتخاب شما را  چه به عنوان خریدار تجهیزات شهربازی روباز و چه به عنوان گردشگر، راحت‌تر کند. اگر قصد دارید فرزندتان را به شهربازی روباز ببرید، پیشنهاد ما موتورهای برقی است. این موتورها از طریق یک دارای جریان برق هستند و کودک با فشار روی پدال می‌تواند آن را به حرکت دربیاورد.

۶. سفینه فضایی

سفینه فضایی هم در لیست اسم وسیله‌های شهربازی روباز قرار دارد. سفینه‌ی فضایی یک دستگاه بازی برقی است که هم برای کودکان و هم در ابعاد بزرگ‌تر برای بزرگسالان وجود دارد. این وسیله بازی شهربازی روباز برای کودکان با ابعاد مناسبی ساخته شده و نحوه‌ی حرکت آن بالا و پایین رفتن است.

۷. تاب اسکای / تاب Sky

این تاب مانند تاب زنجیره‌ای عمل می‌کند با این تفاوت که علاوه بر چرخیدن، به سمت بالا و پایین هم حرکت می‌کند. نوع حرکت تاب اسکای بسیار مهیج است و به همین دلیل مورد استقبال قرار می‌گیرد. تاب اسکای‌ها هم در لیست اسم دستگاه های شهربازی روباز اکثر شهرها وجود دارد.

۸. ستاره آتشین

این دستگاه شهربازی روباز دارای ۲۴ عدد صندلی است و از مهیج‌ترین و جذاب‌ترین وسیله‌های شهربازی روباز محسوب می‌شود. این دستگاه به شکل گرداننده عمل می‌کند و  چرخش ۳۶۰ درجه‌ای دارد.

۹. قطار خانواده

قطار خانواده شامل تعدادی واگن است که معمولاً ریل‌های آن دورتادور محوطه شهربازی قرار دارد. در این قطار، همراه با خانواده می‌توانید محوطه‌ی پارک را به طور کامل دور بزنید و از گردش و تماشا لذت ببرید!

اسم دستگاه های شهربازی مدرن

شهربازی‌های چه شهربازی روباز باشند و یا شهربازی سرپوشیده از محبوب‌ترین مجموعه‌های سرگرم‌کننده برای اوقات فراغت هستند که هم بزرگسالان و هم کودکان بسیار به آن علاقه‌مندند. دانستن اسم دستگاه های شهربازی روباز می‌تواند شما را در خرید تجهیزات شهربازی روباز برای احداث شهربازی و یا تهیه‌ی بلیط‎ برای تفریح آماده کند.

.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *