شهربازی ارم تهران

یکی از بهترین تفریحاتی که همیشه مورد استقبال خانواده‌ها بوده، شهربازی‌ها هستند. شهربازی‌ها دو نوع سرپوشیده و روباز دارند. تجهیزات و وسایل شهربازی‌ های سرپوشیده مناسب هر ۴ فصل سال هستند. اما در عوض تجهیزات شهربازی‌های روباز به دلیل هوازی بودن هیجان و آدرنالین بیشتری تولید می‌کنند. شهر تهران با وجود مساحت و جمعیت زیاد، مراکز تفریحی سرگرمی زیادی دارد. از مهیج‌ترین شهربازی‌های تهران می‌توان به شهربازی ارم اشاره کرد که از پرطرفدارترین مراکز تفریحی است. در این مطلب اطلاعاتی درباره‌ی تاریخچه، آدرس، ساعات کاری و تجهیزات شهربازی‌ ارم به دست خواهید آورد.

وسایل شهربازی ارم تهران

پارک ارم، مجموعه ای از ۳ شهربازی است که با نام های لونای ۱، لونای ۲ و لونای ۳ شناخته می شوند. لوناها از یکدیگر دور نیستند و به راحتی می‌توان از هر سه‌ی آن‌ها استفاده کرد.

تجهیزات شهربازی ارم لونای ۱

وسایل شهربازی این بخش بیشتر مناسب کودکان است و از تنوع تجهیزات بالایی برخوردار است. امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، نمازخانه‌، فروشگاه‌های تنقلات و فست‌فود در این قسمت قرار دارند تا با دسترسی راحت به آن، بتوان کودک را تامین کرد.

ستاره گردان، سالتو، یوفو، فریزبی، رالی کودک، قوی گردان، تاب کودک، یوروبانجی، جامپینگ، اسب گردان، اسکیت هوایی، کشتی صبا، فریزبی کودکان، سفینه، تونل وحشت، ترن هوایی تهران، استخر توپ، سورتمه، ماشین تصادفی کودکان و بزرگسالان، تله سیژ، آبشار، مینی جت، کریزی دنس، سرسره بادی، تاب زنجیری و بخش بازی‌های کامپیوتری (شامل ۱۵ دستگاه مختلف) از جمله وسایل شهربازی ارم لونای ۱ هستند.

تجهیزات شهربازی ارم لونای ۲

از آن‌جایی که تمام این بخش برای کودکان نیست، وسایل بسیار هیجان‌انگیزی در آن وجود دارد. پرطرفدارترین وسایل شهربازی ارم را در این قسمت می‌توانید تجربه کنید: ۲ دیسک و کاستر، کاترپیلار، بوستر و سقوط آزاد.

پاراتاور با ارتفاع ۴۰ متر، چرخ و فلک با ارتفاع ۳۵ متر، ماشین برقی بزرگسالان، ماشین برقی کودکان، جایرسوئینگ(فریزبی)، اسب گردان، سورتمه پارک ارم، مونوریل، سفینه، ترن هوایی تهران، بازی کامپیوتری و سقوط آزاد هم تجهیزات لونای ۲ شهربازی ارم هستند.

تجهیزات شهربازی ارم لونای ۳

ترن هوایی خانواده، مجموعه پیست کارتینگ، آبشار، کریزی موس، تاب پرنده، اسکیت u، عینک سه بعدی و… از جمله وسایل شهربازی ارم هستند. این بخش به نسبت بخش‌های دیگر کوچک‌تر است.

یکی از وسایل شهربازی ارم، اسکیت یو با ۳۲ متر ارتفاع بسیار پرطرفدار و مهیج است. کِرِیزی موس، تاب پرنده، سرسره آبشار، کارتینگ و ترن هوایی بزرگسالان با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت و طول ریل ۵۵۰ متر.

وسایل شهربازی ارم

معرفی مهیج‌ترین وسایل شهربازی ارم تهران

سقوط آزاد شهربازی ارم

نام دیگر آن drop tower  است. یکی از محبوب‌ترین و ترسناک‌ترین وسیله‌های شهربازی‌های دنیا و وسایل شهربازی ارم است که عموم مردم آن را می‌شناسند. دستگاه سقوط آزاد ارم با ۸۵ متر ارتفاع، مرتفع‌ترین دستگاه در بین تمام شهربازی‌های ایران است. زمانی که سرنشینان روی صندلی‌ها می‌نشینند، تا ارتفاع مشخصی بالا می‌رود، سپس با یک شمارش معکوس دلهره‌آور، تمام صندلی‌ها سقوط می‌کنند. لحظه‌ای که سرنشین از بالا به پایین پرتاب می‌شود، نمای شهر تهران را زیر پا خواهد داشت.

شیوه‌ی کار سقوط آزاد به این صورت است که تعدادی صندلی متصل به زنجیره دور یک میدان مرکزی(برج) آویزان است. جهت ایمنی بیشتر، ترمزهای مغناطیسی‌ای در سازه تعبیه شده که زنجیره‌ها را کنترل می‌کند. دستگاه سقوط آزاد ارم، تولید یک شرکت معتبر آلمانی است و به لحاظ ایمنی، با تجهیزات استاندارد شهربازی‌های مطرح جهانی برابری می‌کند. ظرفیت دستگاه سقوط آزاد ارم، ۲۴ نفر است که افراد زیر ۱۲ سال نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

سقوط آزاد شهربازی ارم تهران

ستاره‌ی گردان

یکی از مرتفع‌ترین و مهیج‌ترین وسایل شهربازی ارم تهران ستاره‌ی گردان است. حدود ۳۰ متر ارتفاع دارد و ۳۰ نفر را هم در خود جا می‌دهد. صندلی‌ها روی قسمت انتهایی سازه قرار می‌گیرند و حرکت می‌کنند. مسافران روی صندلی‌ها می‌نشینند و دستگاه، آن‌ها را به بالا و پایین حرکت می‌دهد. حرکات ترکیبی و چرخش ۳۶۰ درجه نیز از تنوع حرکاتی ستاره‌ی گردان است. سازنده‌ی ستاره‌ی گردان شهربازی ارم تهران، شرکت زایر آلمان است. شرکت زایر به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان تجهیزات شهربازی شناخته می‌شود. این دستگاه برای افراد زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌شود.

ترن هوایی تهران

ترن هوایی مسیر شیب‌دار پیچ‌در‌پیچی دارد که چندین کابین روی آن حرکت می‌کنند. سرنشینان درون کابین می‌نشینند و با سرعت، مسیر ریلی طی می‌شود. مسیر، شیب‌دار، پر پیچ و خم و گاهی حتا وارونه می‌شود که برای سرنشین هم مفرح و هم دلهره‌آور است. همان دلهره‌‌ی مفرح و امنی که همه‌ی سنین به تجربه‌اش در شهربازی ارم تهران، تمایل دارند.

سفینه‌ی فضایی یوفو

ایده‌ی ساخت سفینه‌ی فضایی به دهه‌ی ۷۰ میلادی برمی‌گردد و اسم آن را از فیلم جنگ ستارگان برگرفتند. سفینه‌های فضایی معمولاً دارای ۲۰ کابین دو نفره هستند. سرنشینان درون کابین‌ها می‌نشینند، کمربندهای خود را می‌بندند و سفینه با سرعت و شیبِ متغیر شروع به چرخش می‌کند!

کشتی صبا

کشتی صبا یکی از قدیمی‌ترین تجهیزاتی است که در اکثر شهربازی‌ها دیده می‌شود. کشتی صبای شهربازی ارم تهران به اندازه‌ی ۴۵ تا ۵۵ مسافر ظرفیت دارد و تا ارتفاع ۲۰ متری با زاویه‌ی ۷۵ درجه می‌چرخد. سرنشینان ابتدایی و انتهایی آن بیشتر از سرنشینان مرکزی هیجان را تجربه می‌کنند. امنیت این دستگاه‌ طی سال‌ها استفاده در شهربازی ارم تهران، برای همگان اثبات شده است.

تاب‌ زنجیری

تاب‌های زنجیری یکی از قدیمی‌ترین تجهیزات شهربازی‌ها به شمار می‌روند. روند کار تاب زنجیری به این صورت است که تعدادی تاب به وسیله‌ی زنجیر به سازه‌ی مرکزی متصل هستند و با چرخش سازه‌ی مرکزی، تاب‌ها نیز می‌چرخند. این صورت قدیمی تاب زنجیری است که در شهربازی ارم تهران هم به همین‌گونه است. در نمونه‌های پیشرفته‌تر آن سازه‌ی مرکزی و مفصل اتصال زنجیره‌ها، امکان حرکات دیگری هم به غیر از چرخش یک‌نواخت دارند. استفاده از تاب زنجیری شهربازی ارم تهران، به سرنشین احساس رها شدگی و هیجانِ ویژه‌ی حرکت در ارتفاع را می‌دهد.

فریزبی

یکی از وسایل پرطرفدار شهربازی ارم تهران فریزبی است. فریزبی یک دستگاه دایره‌ای شکل با حرکت ترکیبی است: هم می‌چرخد و هم مانند آونگ حرکت عقب و جلو دارد. چرخشش ریتم ثابتی دارد اما حرکتی آونگی‌اش با ریتمِ افزایشی و سپس کاهشی پیش می‌رود. ترکیب این حرکات به سرنشین فریزبی احساس بی‌وزنی می‌دهد و از این جهت، سرگیجه‌ی هیجان‌انگیزی را تجربه خواهد کرد.

چرخ و فلک

چرخ و فلک معمولاً نماد شهربازی است و در اکثر شهربازی‌ها وجود دارد. چرخ وفلک یک سازه‌ی دایره‌ای شکل است که با چرخش خود سرنشینان را به بالا و پایین می‌برد. نیروی مورد نیاز آن از طریق جعبه دنده و موتورهای الکتریکی تامین می‌شود. سرنشین وقتی در بالاترین قسمت قرار می‌گیرد احساس سبکی و در عین حال هیجان ویژه‌ای را تجربه خواهد کرد. چرخ و فلک یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین تجهیزات شهربازی‌های دنیا و وسایل شهربازی ارم تهران است.

کاترپیلار

بازی کاترپیلار بسیار قدیمی است. حتماً اسباب‌بازی‌های موزیکالِ آن را اکثراً دیده‌اند. در نمونه‌های بسیار قدیمی و کودکانه‌ی آن، تعدادی اسب(یا هر حیوان دیگری) به سازه‌ی گرداننده‌ی مرکزی وصل‌اند و دایره‌وار می‌چرخند. در نمونه‌ی بزرگسال آن که در شهربازی ارم تهران موجود است، جای اسب را کابین‌هایی مانند صندلی ماشین گرفته، بزرگ‌تر شده و با سرعت بیشتری می‌چرخد.

سالتو

یکی از تجهیزاتِ نسبتاً مدرن شهربازی‌های دنیا به شمار می‌رود. سالتو شهربازی ارم تهران، متشکل از ۴ صندلی به هم پیوسته است که یک کابین را تشکیل داده‌اند (سالتوهایی با صندلی‌های بیشتر نیز در شهربازی‌های دیگر وجود دارد.) با روشن شدن سالتو، سرنشینان، عقب و جلو، بالا و پایین و سر و ته می‌شوند. سالتو یکی از لذت‌بخش‌ترین و مهیج‌ترین وسایل شهربازی‌ ارم به شمار می‌رود. میزان انرژی‌ای که این وسیله از سرنشین می‌برد، به گونه‌ای است که بعد از آن شاید برای استفاده از سایر وسایل شهربازی دیگر، خسته به نظر برسد!

سافاری

سافاری همان امکانات متنوع تونل وحشت را دارد و برای کسانی که از ترسیدن لذت می برند مناسب است؛ در غیر این صورت هرگز به سافاری فکر نکنید! این بخش یکی از ترسناک‌ترین وسایل شهربازی ارم تهران است.

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *