ترسناک ترین وسایل شهربازی ایران

در شهربازی­ ها، وسایل بازی متناسب با گروه‌­های سنی متفاوت دسته بندی شده­‌اند. وسایل بازی کودکان زیر ده سال، اغلب از نوع کم خطر و کاملا ایمن هستند و تنها کمی هیجان را به کودک القا می­‌کنند. اما تمام وسایل بازی این گونه طراحی نشده­‌اند. بعضی از وسایلی که در شهربازی با آن رو­به‌­رو می‌­شویم علاوه بر مهیج بودن، ترسناک نیز هستند به طوریکه استفاده از آن‌ها برای افرادی که دارای بیماری قلبی و عروقی هستند، اصلا توصیه نمی‌شود. استفاده از این وسایل، باعث ترس و دلهره شده و سطح آدرنالین خون را بسیار بالا می‌­برند. ارتفاع و سرعت زیاد ویژگی اصلی این وسایل بازی است و استفاده از آن‌ها برای کسانی که ترس از ارتفاع و یا سرعت دارند، خوشایند نخواهد بود.

احساس ترس و هیجان سبب ترشح هورمون آدرنالین در بدن می‌شود و به دنبال آن حس خوشایندی در فرد ایجاد می‌شود. فواید هورمون آدرنالین امروزه مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است. متاسفانه این هیجان و ترس ممکن است با خطرات جانی نیز همراه باشد.

وسایل شهربازی گروه صنعتی توفان با استفاده از دنیای واقعیت مجازی امکان تجربه هیجان و ترس را همراه با حفظ ایمنی برای افراد ایجاد کرده است. شبیه ساز ترن هوایی یکی از مهیج ترین وسایل شهربازی توفان است. در ادامه، ترسناک ترین وسایل شهربازی ایران را به شما معرفی می‌کنیم.

سقوط آزاد، مرتفع‌ترین و ترسناک ‌ترین وسیله شهربازی ایران

دستگاه سقوط آزاد نام یک وسیله شهربازی است که اکثر علاقه­‌مندان به بازی­های مهیج با آن آشنایی دارند. این وسیله شهربازی از نظر ارتفاع، مرتفع‌­ترین تجهیز موجود در شهرباز­ی‌های ایران است. علی‌رغم ارتفاع زیاد این بازی پرهیجان، ایمنی آن در سطح استانداردهای روز دنیاست. این وسیله بازی حرفه‌­ای توسط کشور آلمان طراحی و اجرا شده است و از نظر کیفی نیز مطلوب است.

دستگاه سقوط آزاد سرنشینان خود را تا ارتفاع 85 متر از سطح زمین بالا می­‌برد. کمی مکث و درنگ در این ارتفاع دلهره و هیجان را در کاربران وسیله بازی به اوج می­‌رساند؛ درحالی‌ که منظره‌ی پیش روی سرنشینان بازی سقوط آزاد، نمای زیبایی از شهر تهران است. در یک حرکت ناگهانی، سقوط آزاد شروع می­‌شود و سرنشینان با سرعت از ارتفاع به سمت پایین سقوط می‌­کنند. دستگاه سقوط آزاد را می‌­توان یکی ازترسناک ترین وسایل شهربازی ایران به شمار آورد.

سقوط آزاد، مرتفع­ترین وسیله بازی شهربازی ایران

ستاره گردان، مهیج ترین وسیله بازی شهربازی ایران

یکی از هیجان انگیزترین وسیله­‌های بازی شهربازی ایران که طرفداران پر و پا قرصی دارد، ستاره گردان است. این وسیله بازی توسط یکی از برترین تولیدکنندگان تجهیزات و وسایل شهربازی آلمانی ساخته و نصب شده است. ستاره گردان به عنوان یکی از وسایل ایمن شهربازی شناخته می‌شود و خطری در هنگام بازی کاربران را تهدید نمی­‌کند. هیجان ایجاد شده توسط دستگاه ستاره گردان به وسیله حرکت در جهت بالا و پایین و حرکت­‌های ترکیبی است. چرخش ۳۶۰ درجه ستاره‌ی گردان اوج لذت و هیجان را به سرنشینان هدیه می‌­کند.

ارتفاع دستگاه ستاره گردان 30 متر است و در جرگه مرتفع‌ترین تجهیزات شهربازی قرار می‌­گیرد. ارتفاع زیاد و حرکات متنوع سبب جذابیت این وسیله بازی در میان هواداران آن شده و استقبال بازدید کنندگان شهربازی از دستگاه ستاره گردان بسیار زیاد بوده است. دستگاه ستاره گردان را می‌توان به عنوان ترسناک ترین وسایل شهربازی ایران به حساب آورد.

دستگاه ستاره گردان شهربازی، شور انگیز و پر هیجان

فریزبی، شگفت انگیزترین وسیله بازی شهربازی ایران

فریزبی نام وسیله‌­ای که در بسیاری از شهربازی ­های ایران وجود دارد و بسیار شگفت انگیز است. این دستگاه در کاربران خود احساس بی­ وزنیِ عجیبی ایجاد می‌کند. دستگاه فریزبی دایره‌­ای شکل است و حرکات آونگی دارد که تغییر ریتم می‌­دهد. حرکت آونگی با ریتم منظمی ابتدا افزایش می­‌یابد و در مرحله بعد، کند می‌­شود. فریزبی علاوه بر حرکت آونگی، حرکات چرخشی هم دارد که با ایجاد سرگیجه و بی‌­وزنی، کاربر را به اوج هیجان می‌رساند.

ویژگی مشترک وسایل نصب شده در شهربازی­ های ایران، ایمنی بالای آن‌هاست. این مشخصه لازمه کسب مجوز برای اسباب بازی ­های موجود در تمام شهربازی­‌هاست. اما دریافت مجوز ابتدایی به معنای تضمین ایمنی آن‌ها نیست. زیرا وسایل شهربازی در طول زمان دچار فرسودگی می‌شوند؛ بنابراین، برای استفاده از وسایل شهربازی باید از ایمنی آن در «زمان حال حاضر» اطمینان حاصل کنید. برای استفاده از ترسناک ترین وسیله های شهربازی ایران، تحقیقِ پیشاپیش، امکان خطرهای احتمالی را کاهش می‌دهد.

تجربه احساس بی وزنی با ترسناک ترین وسیله شهربازی ایران

دستگاه بازی سالتو، رعب­‌آور و هیجان انگیز

سالتو یکی از ترسناک ترین وسایل شهربازی ایران است که علاوه بر سرنشینان، در تماشاچیان خود نیز احساس هیجان و دلهره ایجاد می­‌‌کند. سرنشینان دستگاه سالتو در طی حرکات نامنظم، به بالا و پایین، عقب و جلو حرکت داده می‌­شوند و گاهی حتی سرو ته می‌­شوند!

دستگاه سالتو یکی از مدرن­‌ترین وسایل شهربازی ایران است. صندلی­‌های مخصوص سرنشینان در دستگاه سالتو به یکدیگر متصل هستند. سالتوهای موجود در شهربازی­‌های ایران با تعداد صندلی­‌های مختلف طراحی شده‌­اند. در نتیجه ظرفیت و اندازه این وسیله بازی در پارک­‌های مختلف، متفاوت است. با توجه به محبوبیت این وسیله شهربازی، تعداد زیادی سالتو در شهربازی‌های ایران وجود دارد که علاقه‌­مندان از آن استفاده می‌کنند.

وسایل ترسناک شهربازی ایران
سالتو، معروف ترین وسیله ترسناک شهربازی ایران

نکاتی برای استفاده از ترسناک ترین وسایل شهربازی ایران

●دستگاه­‌هایی که به عنوان ترسناک ترین وسیله های شهربازی ایران معرفی شدند، برای افراد بالای 12 سال طراحی شده‌اند و به هیچ عنوان برای کودکان توصیه نمی‌شوند.

 ●استفاده از این وسایل برای کسانی که دارای بیماری­‌های خاص و ناراحتی قلبی هستند غیرمجاز است و مأموران اپراتورها در صورت آگاهی، باید مانع سوار شدن این افراد شوند.

●استفاده از ترسناک‌ترین وسیله‌های شهربازی منوط به امنیت آن‌هاست! به هیچ برند و مارکی اعتماد نکنید. تلخ‌ترین حوادث شهربازی‌ها را دنبال کنید و ببینید که بسیاری از برندهای معروف هم موجب اتفاقات ناگواری در سراسر دنیا شده‌اند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *