دستگاه بازی شبیه ساز ترن هوایی

دستگاه بازی شبیه ساز ترن هوایی یا به طور کلی، بازی‌های شبیه سازی که به آن‌ها Sim گفته می‌شود، این امکان را فراهم می‌کند تا بازیکنان بتوانند خود را در تجربه‌های واقع‌گرایانه تصور کنند، تجربه‌ی وسایلی مانند هواپیماها، قطارها، اتومبیل‌ها و….

شبیه‌سازی به زبان ساده، بازآفرینی یک موقعیت در دنیای واقعی است که برای کشف عناصر اصلی آن موقعیت، طراحی شده ‌است. ساده‌سازی برخی از اشیا یا فرآیندها به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد که آن شی یا فرآیند را در فضایی مشابه تجربه کنند.

وسایل و تجهیزات شهربازی توفان با به کارگیری شبیه ساز ها محصولات مدرنی را طراحی و تولید کرده‌اند. در این میان شبیه ساز ترن هوایی توفان با استقبال بی نظیر سرمایه گذاران شهربازی ها روبه رو شده است. شبیه‌ساز‌ها می‌توانند طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های ساده تا گسترده را پوشش دهند. بازی‌ها معمولاً در انتهای ساده‌ترین طیف قرار می‌گیرند.

دستگاه شبیه ساز ترن هوایی توفان

ترن هوایی یکی از وسایل بسیار محبوب شهربازی ها است که مورد توجه افرادی است که از هیجان زیاد لذت می‌برند. ولی با توجه به مشکلاتی که در نصب ترن هوایی برای شهربازی ها است مانند نیاز به مساحت زیاد و حوادثی که در استفاده از ترن هوایی برای برخی از شهربازی‌ها ایجاد شده است، شبیه ساز ترن هوایی انتخاب خوبی برای بسیاری از شهربازی ها بخصوص شهربازی های سرپوشیده است.

دستگته شبیه ساز ترن هوایی توفان با هدف شبیه سازی انواع حرکات ترن‌های هوایی طراحی و ساخته شده است. کاربر پس از نشستن درون کابین شبیه ساز ترن هوایی، نصب عینک‌های واقعیت مجازی روی چشمان خود و بستن محافظ‌ها، آماده‌ی یک سفر هیجان‌انگیز می‌شود. از ویژگی‌های این بازی می‌توان به چرخش ۳۶۰ درجه در دو محور اشاره کرد که احساس هیجان یک ترن هوایی واقعی را به بازیکن منتقل می‌کند.

شبیه ساز ترن هوایی

بازی شبیه ساز ترن هوایی چیست؟

بازی‌‌های شبیه‌سازی علاقه‌مندان را بیش از هر زمان دیگری به صنعتی که مشتاق آن هستند، نزدیک می‌کند. در بازی شبیه ساز ترن هوایی و قطار، تمامی مسیرها و سیستم‌های سیگنالینگ با جزئیاتی که بازیکنان حرفه‌ای انتظار دارند، وجود دارد.

دو دسته گسترده از این بازی وجود دارد؛ شبیه سازی رانندگی و شبیه سازی استراتژی.

دستگاه شبیه سازی رانندگی

بازی‌های شبیه‌سازی رانندگی یا ترن هوایی و قطار معمولاً به کاربر این امکان را می‌دهد که از کابین لوکوموتیو “دید راننده” را داشته و کنترل‌های کابین مانند گاز، ترمز، شن و ماسه ، بوق و سوت، چراغ‌ها و… را در دست داشته باشد.

Rail Simulator در شبیه‌سازها ابزارهای کنترل را در خدمت کاربر قرار می‌دهد. این ابزار در رانندگی ترن هوایی یا قطار از کابین، امکان انجام یک سری وظایف از پیش تعیین شده ‌را فراهم می‌کند و حالت‌های اضافی سطح کنترل و تعامل متفاوت را ممکن می‌سازد. این ابزار توسط شرکت Microsoft Train Simulator ساخته شده و توسط شرکت Electronic Arts منتشر شده‌ است.

دستگاه شبیه ساز بازی استراتژی

در بازی‌های ویدیویی شبیه سازی استراتژی ریلی، بخش اقتصادی صنعت راه آهن نسبت به بخش جزئیات فنی، اهمیت ویژه‌ای دارد. مجموعه Game  A-Train نمونه اولیه آن است. Chris Tawoon Transport Tycoon (1994) هم یک بازی تأثیرگذار در این سبک بود.

برخی از بازی‌های شبیه‌سازی ریلی بیش از اینکه صرف اقتصاد باشند، بیشتر بر روی سیگنالینگ راه آهن تمرکز دارند. به عنوان مثال می‌توان بهThe Train Game (1983) ، SimSig  وTrain Dispatcher اشاره کرد.

بازی شبیه سازی چیست؟

در اینجا سه تعریف از بازی شبیه سازی شده داریم:

  1. در تعریف ساده می‌توان گفت که در یک بازی شبیه ساز، محیط شبیه سازی شده برای شرکت کنندگان فراهم می‌شود.
  2. نوعی بازی دیجیتال که شبیه سازی متمرکز بر یک سناریوی واقعی را به بازیکن ارائه می‌دهد.
  3. بازی‌های رایانه‌ای که بازیکنان در یک محیط شبیه ساز شده بازی می‌کنند. چنین بازی‌هایی حاوی ترکیبی از مهارت‌ها، شانس‌ها و استراتژی‌ها برای شبیه سازی جنبه‌ای از واقعیت هستند.

با توجه به این تعاریف، به موضوع اصلی برمی‌گردیم. بازی شبیه ساز ترن هوایی، یک شبیه سازی رایانه‌ای از عملیات حمل و نقل ریلی است که از دنیای واقعیت مجازی سه بعدی، مدل سازی می‌کنند. احتمالا برای شما این سوال پیش می‌آید که واقعیت مجازی چیست؟ در واقعیت مجازی از تکنولوژی شبیه سازی استفاده می‌شود و تجربه‌ای مانند واقعیت را به کاربر ارائه می‌دهد. به این صورت که با استفاده از واسط های واقعیت مجازی وارد یک دنیای سه بعدی می‌شود و یک تجربه واقعی را حس می‌کند. تمامی حواس پنج‌گانه انسان در واقعیت مجازی درگیر می‌شود و به همین دلیل یک تجربه ملموس برای کاربر ایجاد می‌شود.

تجربه سرعت و هیجان در ترن هوایی

مثال‌هایی از بازی‌های شبیه ساز در کامپیوتر

مثال‌هایی از بازی‌های شبیه ساز در اندروید

هیجان ترن هوایی

بازی‌ کردن در فضایی که با فناوری شبیه سازی، شما را در عمق یک واقعیت مجازی درگیر کند، به شدت جذاب است. در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی‌، واقعیت مجازی و شبیه سازی طرفداران زیادی به دست آورده ‌است. اگر فقط یک بار در محیط این تکنولوژی قرار بگیرید و با تجهیزات واقعیت مجازی در مکانی چند بعدی بازی کنید، کاملا درک خواهید کرد که چقدر این تکنولوژی در صنعت بازی شگفت‌انگیز است. شما می‌توانید با بازی شبیه ساز ترن هوایی در فضای شبیه سازی شده‌ی یک ترن هوایی روی ریل‌ها رانندگی کنید. هیجان این فناوری مدرن، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *