وسایل شهربازی سرپوشیده

انواع وسایل شهربازی

وسایل شهربازی به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند: وسایل شهربازی سرپوشیده و وسایل شهربازی روباز. وسایل شهربازی‌های سرپوشیده، امروزه بسیار گسترده‌اند و طیف متفاوتی از وسایل شهربازی را در خود جا می‌دهند. گیم کلاب‌ها، رالی کودکان، ترامپولین، استخرهای توپ و سرسره‌های آبی، خانه بازی کودکان و… اما برخی تجهیزات خانگی ورزشی هم که با هدف سرگرمی هستند، در دسته‌ی وسایل شهربازی سرپوشیده جای می‌گیرند.

امروزه با وجود ویروس کرونا تمایل به استفاده از وسایل شهربازی سرپوشیده و وسایل ورزشی در اماکن خصوصی به طور چشمگیری افزایش یافته است. علاوه بر استفاده شخصی این تجهیزات، می‌توان به طور گسترده‎‌تری آن‌ها را در شهربازی سرپوشیده و باشگاه ها استفاده کرد. شهربازی سرپوشیده یکی از انواع شهربازی است که امروزه جایگاه ویژه‌ای بخصوص در مناطق سردسیر و در فصل های سرد سال پیدا کرده است. در ادامه به بررسی یکی از تجهیزات شهربازی توفان می‌پردازیم. شبیه ساز دوچرخه سواری وی آر VR ، یکی از کاربردی‌ترین و مهیج‌ترین وسایلی است که لذت تفریح و ورزش را در خانه دوچندان می‌کند.

چرا وسایل شهربازی سرپوشیده ؟

یکی از وسایل شهربازی سرپوشیده که بسیار هم محبوب است، شبیه ساز دوچرخه سواری است. می‌دانیم که شبیه ساز دوچرخه سواری فقط یک وسیله‌ی تفریحی نیست و جهت پیوند تفریح و سلامتی طراحی شده است. اما شده است که فکر کنید رکاب زدن در میان چهاردیواری خانه و باشگاه چندان لطفی ندارد؟ یا بعد از مدتی خسته‌تان کند و بخواهید با دوچرخه‌ی معمولی‌تان بزنید به دل کوچه و خیابان؟ حالا بیایید به بعضی از مصائب دوچرخه‌سواری -که شاید مشکل شما هم باشد- اشاره کنیم. البته دوچرخه‌سواری یک ورزش هوازی و مفرح است که با وجود تمام مشکلات، همچنان جزو روحیه‌سازترین ورزش‌ها به شمار می‌رود. اما شاید بعضی از شما، به دلایلی نتوانید در فضای باز دوچرخه‌سواری کنید. به چه دلایلی؟

نه خیابان و نه پیاده‌رو!

یکی از مشکلاتی که دوچرخه سوارها در سطح شهر دارند این است که نه در خیابان حق تقدم دارند و نه در پیاده رو! متاسفانه همه‌ی خیابان‌ها خط ویژه‌ی دوچرخه‌سواری ندارند. پیاده‌رو هم همیشه مکان مناسبی برای دوچرخه‌سواری نیست. بعضی پیاده‌روها باریک هستند و در صورت پرتردد بودن، دوچرخه‌سوار را به زحمت می‌اندازند. پیاده‌روهایی مانند چهارباغ اصفهان و ولیعصر-جمهوری تهران هم که در بیشتر اوقات جای سوزن انداختن ندارند! در کشوری مانند هلند که دوچرخه یکی از وسایل اصلی حمل‌ونقل عمومی محسوب می‌شود، دوچرخه‌سواری در خیابان کم‌خطر است. اما در اکثر خیابان‌های ایران تردد با دوچرخه مهارت می‌خواهد. یکی از دلایل ساخت وسایل شهربازی سرپوشیده حل این مشکل است!

دوچرخه‌سواری و آسیب‌های جدی فیزیکی!

می‌دانیم که هر ورزشی می‌تواند خطرات خودش را داشته باشد و آسیب‌هایی وارد کند. کسی که به طور جدی ورزش می‌کند و یک «ورزشکار» محسوب می‌شود، بدن ورزیده‌تری نسبت به دیگران دارد و در صورتی که آسیب عمیق نباشد، زودتر مراحل درمان را طی خواهد کرد. دوچرخه‌سواری یکی از ورزش‌هایی است که برای کسانی که مهارت ندارند، در کوچه و خیابان خطرناک است. البته همیشه مشکل دوچرخه‌سوار نیست. به دلیل سبک بودن دوچرخه، با ضربه‌ای کوچک و یا دست‌اندازی ناجور به راحتی پرت می‌شود! بعضی افراد به دلایلی حاضر به ریسک دوچرخه‌سواری نیستند. این هم یکی  دیگر از دلایل ساخت شبیه ساز دوچرخه سواری! در واقع وسایل شهربازی سرپوشیده با هدف کاهش آسیب‌های ورزشی برای افرادی که دارای محدودیت سنی و یا مشکلات فیزیکی و جسمانی هستند انتخاب مناسبی است.

شبیه ساز دوچرخه سواری، یک امکان همیشگی!

امروزه با وضعیت آلودگی هوا در اکثر نقاط کشور، دوچرخه سواری چیزی جز استنشاق دود و آلودگی نیست! دوچرخه سواری یکی از ورزش‌هایی است که اعتیادآور است و برای دوچرخه سوار تبدیل به یک عادت روزانه می‌شود. پس در شرایط نابسامان هوایی استفاده از شبیه ساز دوچرخه سواری بهتر از ترک کردن دوچرخه است! جدا از این، شاید بعضی‌ها نتوانند هر روزه ساعاتی را در خارج از منزل ورزش کنند یا به دلیل نامساعد بودن شرایط اقلیمی و محله، ورزش خانگی را ترجیح بدهند. پس شبیه ساز دوچرخه سواری این‌جا هم به شما کمک می‌کند.

با شبیه ساز دوچرخه سواری وی‌آر/ VR، طبیعت را به شهربازی خانگی بیاورید!

قابلیت وی‌آر (VR) به شبیه ساز دوچرخه امکانات مفرحی بخشیده است. در واقع شما را از محیط محصور خانه و باشگاه بیرون می‌برد. حتی اگر دوچرخه‌سواری در جاده‌های سرسبزِ جنگلی یا کوهستانی برای برخی رویاست، قابلیت VR این رویا را محقق می‌کند. با این وجود هم تفریح کرده‌اید و هم ورزش. قابلیت VR می‌تواند روی شبیه ساز دوچرخه‌ای که در خانه موجود دارید هم نصب شود.

شبیه ساز دوچرخه سواری وی‌آر / VR امکانات متنوعی دارد که می‌تواند انگیزه‌ای برای ورزش و تفریحِ روتین در خانه باشد. با چنین قابلیت مفرحی، برای وفاداری به برنامه‌ی روتین ورزشی‌تان، حتماً انگیزه خواهید داشت!

سایر وسایل شهربازی سرپوشیده

وسایل شهربازی سرپوشیده از تنوع نسبتا بالایی برخوردار هستند. در این مقاله به طور مختصر تنها به معرفی یکی از تجهیزات شهربازی سرپوشیده پرداختیم. برای اطلاع از قیمت وسایل شهربازی سرپوشیده به قسمت تماس با ما مراجعه کنید. .

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

مطالب مرتبط