شناخت انواع وسایل شهربازی

شما برای احداث شهربازی نیازمند شناخت انواع وسایل شهربازی هستید. می‌دانیم که شهربازی ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: شهربازی های سرپوشیده ، شهربازی های روباز. انواع وسایل شهربازی برای شهربازی های سرپوشیده و شهربازی های روباز متفاوت هستند. در این مطلب قصد داریم نوع جدیدی از وسایل شهربازی را معرفی کنیم که هم در شهربازی های روباز مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم در شهربازی های سرپوشیده.

 

وسایل شهربازی توفان

تجهیزات شهربازی توفان، معرفی کننده‌ی نسل جدیدی از وسایل شهربازی است. واقعیت مجازی VR و واقعیت افزوده AR امروزه جزو محبوب‌ترین تکنولوژی‌ها هستند. گروه صنعتی توفان با استفاده از این دو تکنولوژی محبوب، شبیه سازهایی ساخته است که به کمک آن‌ها می‌توانید یک شهربازی مدرن احداث کنید و یا به شهربازی قدیمی‌تان ظاهری امروزی بدهید.

 

شهربازی مدرن با شبیه سازهای واقعیت مجازی VR

با پیشرفت تکنولوژی، شهربازی‌ها هم مانند هر زمینه‌ی دیگری نیازمند پیشرفت در تجهیزات هستند. وسایل قدیمی شهربازی دیگر برای بسیاری از مشتری‌ها جذابیت خود را از دست داده‌اند. اما انواع وسایل شهربازی مدرن می‌توانند مشتریان زیادی را از همه‌ي سنین و سلیقه‌ها به شهربازی بکشانند. با این تجهیزات آشنایی دارید؟

 

انواع وسایل شهربازی واقعیت مجازی

شبیه ساز ترن هوایی توفان

شبیه ساز ترن هوایی ، تجربه‌ی همزمان سرعت و ارتفاع را در بستری امن مهیا می‌کند. سرنشین شبیه ساز واقعیت مجازی، به واسطه‌ی فیلمی که می‌بیند هیجانی بیش از هیجان یک ترن هوایی واقعی را تجربه می‌کند. این دستگاه اتاقکی دارد که برای قرارگیری در شهربازی روباز، از دستگاه محافظت می‌کند.

شبیه ساز ترن هوایی

شبیه ساز ترن هوایی

شبیه ساز پرواز

در میان انواع وسایل شهربازی، شبیه ساز پرواز یک تجهیز رویایی است! شبیه ساز پرواز رویای پرواز را برای همه محقق می‌کند. زمانی که سرنشین درون کابین می‌نشیند، با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه در دو محور افقی و عمودی، مثل این است که یک پرواز واقعی را تجربه می‌کند.

شبیه ساز پرواز

شبیه ساز پرواز

 

فیت فان خانگی و باشگاهی

فیت فان (شبیه ساز دوچرخه سواری واقعیت مجازی) در دو نمونه‌ی خانگی و باشگاهی ساخته شده است. در میان انواع وسایل شهربازی توفان، این تجهیز استفاده‌ی متفاوتی دارد. هرچند می‌تواند در شهربازی سرپوشیده و شهربازی روباز هم استفاده شود، اما استفاده‌ی آن در باشگاه‌ها، مراکز تفریحی و به عنوان وسایل شهربازی خانگی، متداول‌تر است.

تجهیزات شهربازی توفان

فیت فان خانگی و باشگاهی

 

هولوفان

هولوفان دستگاهی است که از قابلیت واقعیت افزوده و یا هولوگرام استفاده کرده است. این دستگاه هم قابلیت تماشای فیلم دارد و هم بازی فردی و گروهی. قابلیت هولوگرام این امکان را می‌دهد که تصاویر بدون صفحه‌ی مانیتور مقابل چشمان ما شکل بگیرند. کاربران می‌توانند انتخاب کنند که به صورت گروهی با یکدیگر بازی کنند و یا به صورت فردی فیلم ببینند. در میان انواع وسایل شهربازی، دستگاه هولوفان تحقق قابلیتی است که تا پیش از این، علمی تخیلی تصور می‌شد!

تجهیزات شهربازی

هولوفان

 

مینی فان

در میان انواع وسایل شهربازی، مینی‌فان توفان، یک دستگاه کوچک و مقرون به صرفه‌ شبیه ساز حرکت واقعیت مجازی است که جهت استفاده خانگی و گیم کلاب، طراحی و تولید شده است.

سرنشین بعد از نشستن روی صندلی مینی فان و بستن کمربند‌های ایمنی، آماده کار می‌شود و بعد نصب عینک‌ واقعیت مجازی روی چشم، به انتخاب خود می‌تواند از بین بازی‌ها، یک بازی را شروع کند. این دستگاه از بازی‌های ماشین سواری، پرواز و سفینه فضایی پشتیبانی می‌کند.

وسایل شهربازی مدرن

مینی‌فان

انواع وسایل شهربازی توفان برای انواع شهربازی

بعضی از این وسایل با هدف قرارگیری در گیم‌کلاب ساخته شده‌اند، بعضی برای شهربازی سرپوشیده و بعضی برای شهربازی روباز. اما بسته به سلیقه‌ی مجموعه‌دار می‌توانند در فضاهای مختلف استفاده داشته باشند. وسایل شهربازی توفان مجهز به اتاقکی هستند که جهت محافظت از وسایل ساخته شده است؛ بنابراین تمام این تجهیزات هم در شهربازی سرپوشیده قابل استفاده هستند و هم در شهربازی روباز. آن‌چه که محل قرارگیری این تجهیزات را مشخص می‌کند، سلیقه‌ی مجموعه‌دار و فضای شهربازی است.