سرسره ی آبی واتر لند، کالیفرنیا

فکرش را بکنید که اردوی یک مدرسه‌ به شهربازی، یک مقطع از دانش‌آموزانش را ویلچرنشین کند! در سال ۱۹۹۷ میلادی سرسره‌ی آبی واترلند در کالیفرنیا با ۳۲ سرنشین، نتوانست وزن دانش‌آموزان را تحمل کند و سقوط کرد. یک نفر کشته شد و مابقی دچار آسیب‌های جدی نخاعی شدند. از آن پس کل جمعیت آن کلاس با ویلچر به مدرسه رفتند… آن‌قدر ناراحت کننده است که آدم می‌تواند برای همیشه قید رفتن به شهربازی را بزند! اما چگونه می‌توان جلوی حوادث خطرناک شهربازی ها را گرفت و شهربازی های ایمن ساخت؟

حوادث تلخ شهربازی‌ها

حوادث خطرناک شهربازی‌ها

وسایل شهربازی قدیمی جزیره ی پادشاهان، سامرست

منجنیق یک اسلحه‌ی باستانی است که می‌تواند اشیاء را تا فاصله‌ی دور پرتاب کند. حالا فکر کنید یک شهربازی این وسیله را به عنوان تجهیزات شهربازی معرفی کند! در اخباری که منتشر شده است، منجنیق در شهربازی مدیلمور انگلیس حادثه‌ای ایجاد کرده است که از آن به عنوان خطرناک ترین حوادث شهربازی ها یاد می‌کنند. گفته می‌شود دو نفر به دردناک‌ترین شکل ممکن بر زمین کوفته شده و در دم مرده‌اند.

تجهیزات شهربازی

تجهیزات خطرناک شهربازی‌ها

قلعه ی اشباح شهربازی در لیست حوادث خطرناک شهربازی ها

قلعه ی اشباح شهربازی را تصور کنید که قرار است جایی تاریک و ترسناک باشد. دیوارهایش سیاه و دود گرفته است و شاید گوشه کنارش شعله‌ی آتشی هم روشن باشد. اما اگر یکی از این شعله‌ها زبانه بکشد و کل قلعه را بسوزاند چه؟ آن‌وقت یک قلعه‌ی اشباح واقعی است، یک جهنم! این اتفاقی است که در سال ۱۹۸۴ برای شهربازی جکسون آمریکا رخ داد. چندین نفر سوختند و ساختمان ذوب شد! پس از این، قلعه‌ی اشباح دیگر برای شهربازی‌های آمریکا جایی شد که هر آن مستعد تبدیل شدن به یک جهنم واقعی است! این حادثه جزو حوادث خطرناک شهربازی ها به شمار می‌رود.

شهربازی بلکپول لندن

بیگ وان یکی از بلندترین ترن های هوایی دنیاست که در شهربازی بلکپول لندن قرار دارد. رقابت بین ترن‌های هوایی در سراسر دنیا بسیار است اما حوادث‌شان هم کم نیستند! ترن هوایی بیگ وان با وجود دو حادثه در لیست حوادث خطرناک شهربازی ها است که زخمی‌های زیادی به جدا گذاشته.

حوادث شهربازی ها

حوادث تلخ شهربازی‌ها

شبیه ساز اکو ادونچر چین در لیست حوادث خطرناک شهربازی ها

بازی‌ای که قرار بود شبیه سازی پرتاب موشک باشد، با یک اشتباه فنی تبدیل به یک حادثه‌ی مرگبار شد! زمانی که موشک پرتاب شد، یکی از واگن‌های محوطه از مدار خود خارج شد و موشک به آن اصابت کرد، در طی تماس موشک و واگن بار الکتریسیته‌ی زیادی ایجاد شد و تعداد زیادی از حاضران در شهربازی مصدوم و کشته شدند. این اتفاق در سال ۲۰۱۰ میلادی رخ داده است، زمانی که علم آن‌قدر پیشرفت کرده که بتوان یک تجهیز ایمن برای شهربازی ساخت. اما دلیل وقوع این اتفاقات چیست؟ همیشه باید احتمال نقص فنی، فرسودگی تجهیزات و… را گوشه‌ی ذهن داشته باشیم. یک دستگاه مرتفع و سریع هر چقدر هم که نشان ایمنی روی آن درج شده باشد، همچنان می‌تواند خطرناک باشد.

ترن هوایی نابودگر گردن در شهربازی ارم تهران

این ترن هوایی کشته و زخمی به جا نگذاشته است اما چرا به عنوان حوادث خطرناک شهربازی ها به آن می‌پردازیم؟ کاری که این ترن هوایی با گردن شما می‌کند، دست کمی از وارد کردن آسیب نخاعی ندارد! وقتی سوار این ترن هوایی هستید در پیچ و تاب‌ها و وارونگی‌های آن، انگار که سرتان روی گردنتان سنگینی می‌کند و با شتاب گرفتن ترن، احساس می‌کنید دارید گردن خود را از دست می‌دهید! گردن دردی که به آن دچار می‌شوید تا هفته‌ها شما را رها نمی‌کند و اگر از پیش دچار آسیب در این ناحیه بوده‌اید هم که دیگر…! ما به شما تجهیزات دیگر شهربازی ارم تهران را توصیه می‌کنیم.

و در آخر…

گروه صنعتی توفان با درس عبرت قرار دادن حوادث خطرناک شهربازی ها در سراسر دنیا، نسل دیگری از تجهیزات شهربازی را معرفی می‌کند. با شبیه سازهای وی آر آشنایی دارید؟