تفریح‌گاه‌های شهرهای شمالی کشور، به سبب توریستی بودن شهرها، با اقبال گسترده‌ای روبرو هستند. یکی از این تفریح‌گاه‌ها، شهربازی است. شهربازی های شهرهای توریستی نه فقط برای مردمان همان شهر، که برای کل کشور آشنا و خاطره‌انگیز هستند. یکی از این شهربازی ها، شهربازی رامسر مازندارن «سرزمین رویاها» با ۴ هکتار مساحت است. شهربازی رامسر مازندران با وجود تله کابین رامسر، محبوبیت بسیاری دارد. بسیاری از کسانی که روانه‌ی شهربازی رامسر می‌شوند برای تجربه‌ی ارتفاعِ تله کابین رامسر می‌روند. هر چند این شهربازی جاذبه‌های دیگری نیز دارد.

 

وسایل شهربازی رامسر مازندران

شهربازی به تنهایی مکان مفرح و مهیجی است؛ حالا تصور کنید چشم‌انداز آن کوهپایه‌های سبز جنگلی و ساحل آبی دریا باشد! با این حساب، برای بالا بردن آدرنالین خون گزینه‌ی مناسبی است. وسایل شهربازی رامسر در این محیط بکر و اسرارآمیز، به دو بخش کودک و بزرگسال تقسیم می‌شود.

 

بخش کودک

ماشین کوهستان: بچه‌ها در لاین ویژه‌ می‌توانند ماشین‌سواری با ماشین کوهستان را تجربه کنند. تماشای ذوق بچه‌ها و احساس مستقل بودن‌شان حین رانندگی، برای بزرگ‌ترها هم خاطره‌انگیز است!

 

شهربازی رامسر

 

ترامپولین: فضایی برای تخلیه‌ی انرژی بچه‌ها با فعالیت بدنی خودشان است. کودکان پر جنب‌وجوش و بی‌قرار را به ترامپولین ببرید تا هر چه می‌خواهند بالا و پایین بپرند.

 

قطار کرم میوه: یک ترن فانتزی به شکل کرم میوه است که جزو وسایل شهربازی محبوب اکثر بچه‌هاست.

 

وسایل شهربازی رامسر

چرخ‌ و فلک زمینی: این وسیله، یکی از کلاسیک‌ترین و محبوب‌ترین وسایل شهربازی برای همه‌ی سن‌هاست! چرخ و فلک زمینی با اسب‌های تک‌شاخ، حرکت دَوار و موزیک‌های خاطره‌انگیز حتا برای بزرگسالان هم تماشایی است!

 

سفینه فضایی: وسایلی مانند بشقاب پرنده‌ها و سفینه فضایی در رویاپردازی‌های اکثر بچه‌ها حضور دارند! سفینه‌ فضایی یکی از رویایی‌ترین وسایل شهربازی برای کودکان است.

 

وسایل شهربازی متنوع دیگری هم مثل فنجان چای، سرسره چرخان، سفینه و ستاره دریایی هم در این بخش هستند که می‌توانند برای کودکان جالب توجه باشند.

 

 

بخش بزرگسال

سقوط آزاد: چهره‌ی سرنشینان این دستگاه وقتی که دستگاه بالا و پایین می‌رود تماشایی است! دستگاه سقوط آزاد شهربازی رامسر، سرنشینان را در فاصله‌ی ۲۶ متری از سطح زمین بالا و پایین می‌برد. لحظه‌ی فرود کابین از ارتفاع حس سقوط آزاد واقعی را برای سرنشینان ایجاد می‌کند.

 

پاندول فضایی: یک تجهیز دایره‌ای شکل است که سرنشینان دورتادور آن می‌نشینند. پاندول فضایی به صورت پاندولی در فضا معلق می‌چرخد و گردش خون شما را دوچندان می‌کند!

 

وسایل شهربازی رامسر

تاب زنجیری: تاب‌سواری یکی از تفریحاتی است که در پارک‌ها برای همه‌ی سنین جذاب است. حالا تصور کنید سوار یک تاب معلق شده‌اید که شما را با سرعت متفاوت در هوا می‌چرخاند! تاب زنجیری بی‌شک یکی از مهیج‌ترین وسایل شهربازی روباز است.

 

شهربازی رامسر

بخش‌های دیگر شهربازی رامسر

۱.باشگاه پینت بال: پینت بال به عنوان یک بازی استراتژیک، برای کسانی که به بازی تیمی و جنگی علاقه دارند، بسیار مفرح است.

 

پینت بال شهربازی رامسر

وسایل شهربازی رامسر

۲.سینمای ۶ بعدی: تا به حال شده است فیلمی ببینید و آرزو کنید که ای‌کاش در فضای آن بودید؟ سینمای ۶ بعدی شهربازی تله کابین رامسر این امکان را فراهم کرده است. اما اگر خواهان آدرنالین بیشتری هستید سینمای ۶ بعدی را انتخاب کنید! چون ممکن است با توجه به فیلم مورد نظر، وسط میدان جنگ یا یک عملیات ترسناک قرار بگیرید!

۳.قلعه‌ی وحشت: انواع روش‌ها برای ترساندن شما در قلعه‌ی وحشت به کار گرفته شده است!

۴.تله فتو: گریم فانتزی صورت، برای کودکان احساس خوشایندی دارد. می‌توانید کودکان‌تان را به تله فتو ببرید و با گریم‌های فانتزی از آن‌ها عکاسی کنید تا خاطره‌ی خوشی از تفریح و بازی در شهربازی مازندران برای‌شان ثبت شود.

 

آدرس شهربازی تله کابین رامسر:

مازندران- رامسر- کیلومتر 5 غرب رامسر- مجتمع تفریحی رفاهی شهر سبز