شهربازی فراری ورلد ابوظبی یک استثناء میان تمام شهربازی های دنیاست! شهربازی ای که در رویاها تصور می‌کنید چقدر می‌تواند مجهز و بزرگ باشد؟ شهربازی دنیای فراری ابوظبی از رویاها هم فراتر است. ساخت این مجموعه‌ی بزرگ از سال ۲۰۰۷ آغاز و در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد. شهربازی فراری ورلد در شهر ابوظبی کشور امارات قرار دارد و تا کنون رکوردها و جوایز زیادی را از آن خود کرده است. شعار شهربازی فراری این است: نوبت شماست!

 

رکوردهای شهربازی فراری ورلد

. فولاد استفاده شده در شهربازی فراری ورلد، تقریباً دو برابر فولاد به کار رفته در برج ایفل است.

. بزرگ‌ترین نشان برند فراری روی سقف این شهربازی به کار رفته است.

. بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده‌ی دنیاست.

. تنها شهربازی موضوعیِ فراری است.

. سریع‌ترین ترن هوایی (رولر کوستر) دنیا به نام فرمول روسا در این شهربازی قرار دارد.

و البته از گران‌ترین شهربازی‌های دنیاست!

 

شهربازی فراری ورلد ابوظبی

شهربازی فراری ورلد

دنیای قرمز فراری ابوظبی

تصور کنید در فضای بزرگی هستید که همه چیز آن‌جا شبیه ماشین فراری است، به خودی خود مهیج است، چه رسد که شهربازی باشد! در محیط قرمز رنگ، صیقلی و براق شهربازی دنیای فراری ابوظبی همه چیز در خدمت بالا بردن آدرنالین خون شماست. از سریع‌ترین و مرتفع‌ترین وسایل شهربازی دنیا گرفته تا رستوران‌ها و کافه‌ها.

شهربازی فراری ورلد

شهربازی فراری ورلد

وسایل شهربازی فراری ورلد ابوظبی

ترن هوایی فرمولا روسا | formula rossa ، سریع‌ترین ترن هوایی جهان

تصور کنید ترن هوایی‌ای که به دست «فرناندو آلونسو» و «فلیپه ماسا» قهرمانان مسابقات فرمول یک افتتاح شده است، باید چه سرعتی داشته باشد! ترن هوایی فرمولا روسا، در ارتفاع ۵۰ متری از زمین با سرعت ۲۳۹ کیلومتر بر ساعت، حرکت می‌کند. و در دقیقه‌ای برای شما زمین و زمان را به هم می‌دوزد! ۲.۷ کیلومتر مسیر فرمولا روسا در۱:۳۰ طی می‌شود. ترن هوایی فرمولا روسا، به عنوان سریع‌ترین ترن هوایی جهان شناخته شده است.

فرمولا روسا

شهربازی فراری ورلد

 

 

شهربازی فراری ورلد

ترن هوایی فرمولا روسا

ترن هوایی فرمولا روسا

شهربازی فراری ورلد

فیورانو جی تی | Fiorano Gt

فیورانو جی تی یک ترن هوایی دیگر در شهربازی دنیای فراری است. در سرعت و ارتفاع با فرمولا روسا برابری نمی‌کند اما خیلی هم دست کمی از آن ندارد!

 

شهربازی فراری

ترن هوایی فیورانو جی‌تی

ریل عمودی با ترن توربو ترک| Turbo Track

ترن توربو ترک به شما تجربه‌ی حرکت کردن علیه نیروی گرانش زمین را می‌دهد! طی کردن یک مسیر مستقیم روی ریل عمودی، بسیار ترسناک‌تر از مسیر پر و پیچ خم افقی است. مسیر به سرعت تا ارتفاع ۶۰ متری از زمین طی می‌شود، چند ثانیه مکث می‌کند تا از ارتفاع ۶۰ متری شهربازی دنیای فراری را رصد کنید و سپس با همان سرعت فرود می‌آید!

 

کارتینگ

در قسمت کارتینگ شهربازی دنیای فراری ابوظبی، می‌توانید سوار ماشین‌های کارتینگ شوید و در مساحت ۲۹۰ متری مسابقه بگذارید!

بازی چرخش تایر

در این بازی هر پنج نفر می‌توانند سوار یک چرخ ماشین فراری شوند و در محیط بچرخند! کابین‌ها شبیه چرخ‌های ماشین فراری هستند که به صورت افقی روی زمین می‌چرخند و لحظات مفرح و آرامی را برای یک تفریح خانوادگی فراهم می‌کنند.

 

تجربه‌ی رانندگی با ماشین فراری

و اما جذاب‌ترین بخش شهربازی دنیای فراری ابوظبی، تجربه‌ی رانندگی با ماشین فراری است. در این قسمت با پرداخت هزینه، می‌توانید یک ماشین فراری را کرایه کنید و در مسیری مشخص رانندگی کنید. شهربازی فراری ورلد ابوظبی، به شیفتگان فراری‌سواری این امکان را داده است تا برای لحظاتی رویای خود را محقق کنند.

 

 

وسایل شهربازی دنیای فراری ابوظبی بسیار متنوع هستند. در این مطلب برخی از محبوب‌ترین تفریحات شهربازی دنیای فراری معرفی شد، اما این شهربازی به عنوان بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده‌ی جهان، امکانات بسیار زیادی دارد که در یک مطلب کوتاه نمی‌توان به آن‌ها پرداخت. شهربازی دنیای فراری ابوظبی با سرمایه‌ای هنگفت، ساخت یک شهربازی رویایی را محقق کرده است.