پارک ملت مشهد با۳۰ هزار متر وسعت و ۳۵ هزار اصل درخت، یکی از مهم‌ترین اماکن تفریحی شهر مشهد است. پارک ملت مشهد در سال ۱۳۴۳ تأسیس شد. ایده‌ی ساخت آن را دو مهندس انگلیسی دادند و مهندسان ایرانی ساخت آن را به اتمام رساندند. پارک و شهربازی ملت از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات بسیاری شده‌اند. شهربازی ملت در سال ۱۳۵۱ به این مجموعه اضافه شد؛ اولین شهربازی مشهد است و امروز به عنوان یکی از شهربازی های استاندارد ایران شناخته می‌شود. گفته می‌شود که اولین شهربازی استاندارد ایران است. شهر مشهد به عنوان یک شهر توریستی-زیارتی میزبان گردشگران بسیاری است. وجود یک مکان تفریحی مهیج مانند شهربازی ملت، می‌توانند خاطره‌ی خوشی برای گردشگران آستان قدس رضوی، توس و… به جا بگذارد.

 

رکورد شهربازی مشهد در تجهیزات شهربازی:

بزرگ‌ترین چرخ و فلک / فان فار ایران را دارد. فان فار در میان بهترین شهربازی های دنیا هم دارای رتبه است: هجدمین چرخ و فلک مرتفع دنیاست.

شهربازی ملت مشهد

فان فار شهربازی

-گیم‌سنتر سرپوشیده‌ی ملت

گیم سنتر سرپوشیده‌ی شهربازی پارک ملت مشهد در سال ۱۳۹۷ افتتاح شد. این بخش ۱۷۰۰ متر مساحت دارد و برای دوستداران بازی‌های کامپیوتری و مجازی، بولینگ و بیلیارد بسیار مفرح است. در گیم‌سنتر سرپوشیده‌ی شهربازی ملت بازی‌های کامپیوتری همیشه به روز و متنوع‌اند.

 

-سنگ نوردی شهربازی ملت

این بخش ویژه‌ي ورزشکارانی است که علاقه‌ای به تجربه‌ی وسایل شهربازی ندارند اما از بودن در محیط پرنشاط شهربازی لذت می‌برند! یا کسانی که دوست دارند آدرنالین را با ورزش بالا ببرند. با ساخت دیواره‌های استاندارد صخره‌نوردی، ورزشکاران می‌توانند اوقات مفرحی را در شهربازی تجربه کنند.

 

گروه سنی

شهربازی مشهد، به عنوان یکی از شهربازی های استاندارد ایران، امکانات متنوعی در اختیار گردشگران قرار می‌دهد تا خاطره‌ی یک تفریح هیجان‌انگیز را به یادگار بگذارد. وسایل شهربازی به دو بخش کودک و بزرگسال تقسیم می‌شود تا پذیرای همه‌ی سنین باشد. از آن‌جایی که وسایل شهربازی بسیار زیاد و متنوع است، مطلب دیگری را با عنوان «وسایل شهربازی» به آن اختصاص داده‌ایم که می‌توانید این‌جا بخوانید.

آدرس شهربازی ملت مشهد: 

استان خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل آباد ،بلوار امامت، مقابل امامت ۸

تلفن تماس شهربازی مشهد:

۰۵۱۳۶۰۹۴۹۸۶