«شهربازی سرپوشیده» انواع بسیاری دارد. در مطلب پیش، نکته‌هایی را درباره‌ی «خانه بازی» گفتیم. خانه بازی یکی از محبوب‌ترین انواع شهربازی سرپوشیده برای کودکان است. در این مطلب باز هم به «وسایل شهربازی خانگی» می‌پردازیم. شبیه ساز دوچرخه سواری وی آر، یکی از کاربردی‌ترین و مهیج‌ترین وسایلی است که لذت تفریح و ورزش را در خانه دوچندان می‌کند.

 

چرا وسایل شهربازی خانگی؟

یکی از وسایل شهربازی خانگی که بسیار هم محبوب است، شبیه ساز دوچرخه سواری است. می‌دانیم که شبیه ساز دوچرخه سواری فقط یک وسیله‌ی تفریحی نیست و جهت پیوند تفریح و سلامتی طراحی شده است. اما شده است که فکر کنید رکاب زدن در میان چهاردیواری خانه و باشگاه چندان لطفی ندارد؟ یا بعد از مدتی خسته‌تان کند و بخواهید با دوچرخه‌ی معمولی‌تان بزنید به دل کوچه و خیابان؟ حالا بیایید به بعضی از مصائب دوچرخه‌سواری -که شاید مشکل شما هم باشد- اشاره کنیم. البته دوچرخه‌سواری یک ورزش هوازی و مفرح است که با وجود تمام مشکلات، همچنان جزو روحیه‌سازترین ورزش‌ها به شمار می‌رود. اما شاید بعضی از شما، به دلایلی نتوانید در فضای باز دوچرخه‌سواری کنید. به چه دلایلی؟

 

نه خیابان و نه پیاده‌رو!

یکی از مشکلاتی که دوچرخه سوارها در سطح شهر دارند این است که نه در خیابان حق تقدم دارند و نه در پیاده رو! متاسفانه همه‌ی خیابان‌ها خط ویژه‌ی دوچرخه‌سواری ندارند. و پیاده‌رو هم همیشه مکان مناسبی برای دوچرخه‌سواری نیست. بعضی پیاده‌روها باریک هستند و در صورت پرتردد بودن، دوچرخه‌سوار را به زحمت می‌اندازند. پیاده‌روهایی مانند چهارباغ اصفهان و ولیعصر-جمهوری تهران هم که در بیشتر اوقات جای سوزن انداختن ندارند! در کشوری مانند هلند که دوچرخه یکی از وسایل اصلی حمل‌ونقل عمومی محسوب می‌شود، دوچرخه‌سواری در خیابان کم‌خطر است. اما در اکثر خیابان‌های ایران تردد با دوچرخه مهارت می‌خواهد. یکی از دلایل ساخت شبیه ساز دوچرخه سواری حل این مشکل است!

وسایل شهربازی خانگی

فیت فان

دوچرخه‌سواری و آسیب‌های جدی فیزیکی!

می‌دانیم که هر ورزشی می‌تواند خطرات خودش را داشته باشد و آسیب‌هایی وارد کند. کسی که به طور جدی ورزش می‌کند و یک «ورزشکار» محسوب می‌شود، بدن ورزیده‌تری نسبت به دیگران دارد و در صورتی که آسیب عمیق نباشد، زودتر مراحل درمان را طی خواهد کرد. دوچرخه‌سواری یکی از ورزش‌هایی است که برای کسانی که مهارت ندارند، در کوچه و خیابان خطرناک است. البته همیشه مشکل دوچرخه‌سوار نیست. به دلیل سبک بودن دوچرخه، با ضربه‌ای کوچک و یا دست‌اندازی ناجور به راحتی پرت می‌شود! بعضی افراد به دلایلی حاضر به ریسک دوچرخه‌سواری نیستند. این هم یکی  دیگر از دلایل ساخت شبیه ساز دوچرخه سواری!

 

شبیه ساز دوچرخه سواری، یک امکان همیشگی!

امروزه با وضعیت آلودگی هوا در اکثر نقاط کشور، دوچرخه سواری چیزی جز استنشاق دود و آلودگی نیست! دوچرخه سواری یکی از ورزش‌هایی است که اعتیادآور است و برای دوچرخه سوار تبدیل به یک عادت روزانه می‌شود. پس در شرایط نابسامان هوایی استفاده از شبیه ساز دوچرخه سواری بهتر از ترک کردن دوچرخه است!

جدا از این، شاید بعضی‌ها نتوانند هر روزه ساعاتی را در خارج از منزل ورزش کنند یا به دلیل نامساعد بودن شرایط اقلیمی و محله، ورزش خانگی را ترجیح بدهند. پس شبیه ساز دوچرخه سواری این‌جا هم به شما کمک می‌کند.

 

با شبیه ساز دوچرخه سواری وی‌آر/ VR، طبیعت را به شهربازی خانگی بیاورید!

قابلیت وی‌آر / VR به شبیه ساز دوچرخه امکانات مفرحی بخشیده است. در واقع شما را از محیط محصور خانه و باشگاه بیرون می‌برد. حتا اگر دوچرخه‌سواری در جاده‌های سرسبزِ جنگلی یا کوهستانی برای برخی رویاست، قابلیت وی‌آر/ VR این رویا را محقق می‌کند. با این وجود هم تفریح کرده‌اید و هم ورزش. قابلیت وی‌آر/ VR می‌تواند روی شبیه ساز دوچرخه‌ای که در خانه موجود دارید هم نصب شود.

 

شبیه‌ساز دوچرخه سواری وی‌آر / VR با عنوان «فیت فان» امکانات متنوعی دارد که می‌تواند انگیزه‌ای برای ورزش و تفریحِ روتین در خانه باشد. با چنین قابلیت مفرحی، برای وفاداری به برنامه‌ی روتین ورزشی‌تان، حتماً انگیزه خواهید داشت!