معرفی مجموعه‌ی چیتگر

دریاچه‌ی مصنوعی چیتگر یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران است که امکانات متنوعی دارد. با ۱۳۰ هکتار مساحت، در شمال غرب تهران (منطقه ۲۲ شهرداری) واقع شده‌ است. ایده‌ی ساخت این مجموعه به قبل از انقلاب برمی‌گردد اما راه‌اندازی آن، سال‌ها بعد از انقلاب صورت گرفت. اکنون در دور تا دور دریاچه با مساحت۱۲۰ هکتار، امکانات تفریحی زیادی ایجاد شده که دریاچه‌ی چیتگر را تبدیل به یک قطب گردشگری در تهران کرده است. یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های آن «شهربازی چیتگر» است.

 

دریاچه‌ی چیتگر

دریاچه‌ی چیتگر

 

دلایل محبوبیت مجموعه ی چیتگر

ایجاد طیف گوناگونِ تفریحات در مجموعه‌ی چیتگر، باعث شده است که برای همه‌ی سنین و سلیقه‌ها محبوب باشد. شهربازی چیتگر، ساحل سنگی برای پیاده‌روی، دریاچه‌ای برای قایق‌سواری و ماهی‌گیری، سیرک، پیست دوچرخه‌سواری، ساحل شنی چیتگر، کارتینگ، مجموعه‌ی بام‌لند و… انتخاب‌های فراوانی را پیش روی گردشگران می‌گذارد. در تفریحات خانوادگی از کودک تا جوان و سالمند، هر کدام می‌توانند مناسب علاقه‌ی شخصی‌شان فضایی را انتخاب کنند و آدرنالین خون خود را بالا ببرند!

 

شهربازی

وسایل شهربازی «سرزمین هیجان‌انگیز دریاچه‌ی چیتگر» مطابق با استانداردهای شهربازی انتخاب شده‌اند. بیشتر آن‌ها جزو تجهیزات مدرن محسوب می‌شوند. وسایل شهربازی چیتگر ساخت کشورهای آلمان، هلند و ایتالیاست. رول گلایدر، ماشین برقی، چرخ و فلک، سرسره‌های سقوط آزاد و موج خروشان، سافاری، هرم هیجان، اسکیت هوایی، پیست پرش در آسمان و… وسایل این شهربازی هستند.

 

بام لند چیتگر

بام‌لند مجموعه‌ی چیتگر

امکانات بام لند شهربازی چیتگر

شهربازیkids garden  یکی از مفرح‌ترین بخش‌های بام‌لند شهربازی چیتگر برای کودکان است. گریمور و عکاس‌هایی در این قسمت مستقر هستند که می‌توانند صورت کودکان را نقاشی کرده و از آن‌ها عکس بگیرند تا خاطره‌ی خوشِ تفریحِ دریاچه‌ی چیتگر را برای شما ماندگار کنند. ترامپولین، فوتبال دستی کودکان، ایرهاکی، پل معلق، اتاق موانع، سرسره و… وسایل شهربازی بام‌لند چیتگر هستند.

 

شهربازی چیتگر

تجهیزات شهربازی چیتگر

وی‌‌آرلند

واقعیت مجازی یا وی‌آر، امکان رفتن به جاهای دور از دست یا تفریحات ویژه را برای گردشگران فراهم می‌کند. با استفاده از عینک واقعیت مجازی، می‌توان در شهربازی چیتگر بود اما روی قله‌ی کوه‌های برفی و یا جنگل‌های پرماجرا سیر کرد!

 

شهر بادی بام لند شهربازی چیتگر

این قسمت با تشک‌های بادی ساخته شده است. زمین خوردن، برخورد با در و دیوار و… در آن‌جا هیچ آسیبی در پی ندارد! فوتبال حبابی، دارت بادی و فوتبال صابونی بازی‌های این قسمت هستند.

 

شهربازی چیتگر

فوتبال حبابی

تشک پرش آزاد بام لند

برای کسانی که ارتفاع و پرش را دوست دارند، مناسب است. تشک بادی عریضی کف زمین را پوشانده است و گردشگر می‌تواند از ارتفاع مورد علاقه‌اش خیز برداشته و با خیال راحت بپرد! این قسمت یکی از محبوبت‌ترین وسایل شهربازی چیتگر است.

اسکای فلای بام لند

در این قسمت تاب زنجیری قرار دارد که سرنشینان را تا ارتفاع ۲۵ متر بالا می‌برد و می‌چرخاند. کابین‌های تاب زنجیری ۲ نفره‌اند و سرجمع به اندازه‌ی ۲۴ نفر ظرفیت دارد.

 

برج هیجان بام لند

سرسره‌های سقوط آزاد و موج خروشان، با ارتفاع ۲۴ و طول ۸۰ متر مهیج‌ترین مجموعه در خاورمیانه‌اند که سرعت بالایی هم دارد. در تفریحات خانوادگی و دوستانه می‌توان این قسمت را برای حضور مختلط در شهربازی چیتگر انتخاب کرد.

 

فوتبال دستی انسانی

فوتبال دستی انسانی

فوتبال دستی

همان شکل فوتبال دستی اسباب‌بازی را دارد، با این تفاوت که در مقیاس انسانی طراحی شده و بازیکنانِ آن به جای عروسک‌های پلاستیکی‌، انسان‌ها هستند. برای کسانی که گروهی به بام‌لند می‌روند بسیار مفرح است.

 

ساعات کار: از ۶ صبح تا ۲۴

تلفن (گویا): ۰۲۱۲۴۵۵۷

آدرس: تهران، انتهای اتوبان همت غرب، دریاچه چیتگر